Właściciele taksówek doskonale wiedzą, że ubezpieczenie samochodu przeznaczonego na przewóz osób to nie jest łatwa i tania sprawa. Po pierwsze towarzystwa ubezpieczeniowe stosują bardzo widoczne w stosunku do innych pojazdów zwyżki, po drugie nie wszyscy ubezpieczyciele chcą je ubezpieczać.

 

Taksówki często w wyłączeniach

 
Wybierając ubezpieczenie dla taksówki, należy wziąć pod uwagę dodatkową ochronę, która związana jest ze specyfiką pracy. Tu bowiem istnieje większe zagrożenie związane np. z wybiciem szyb, czy zdewastowaniem pojazdu. Poza tym  eksploatacja samochodu w sytuacji zarobkowego przewozu osób jest o wiele większa niż innych samochodach. Pomimo chęci, nie zawsze właściciel taksówki  może ubezpieczyć samochód.
 

Właściciele TAXI  nie wszędzie kupią  autocasco

 
Częstym zapisem w OWU polisy AC jest wyłączenie z odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń pojazdów użytkowanych jako taxi. Z badania przeprowadzonego przez Bankier.pl, dwóch z dwunastu towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia działu II nie przedstawi taksówkarzowi kalkulacji składki AC. Kolejnych dwóch ograniczy możliwość zakupu polisy. Na tego typu wyłączenie zdecydowały się AXA i Aviva. W Allianz właściciele TAXI nie kupią AC online. W Ergo Hestii natomiast tego typu ubezpieczenie  dostępne jest tylko dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. W tym Towarzystwie AC dostępne jest tylko dla  korporacji taksówkarskich.
 

Inni ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie, ale …

 
Ale wiąże się to z opłaceniem wyższych składek. Uwzględniają bowiem taksówkarzy w grupie osób, które mogą kupić polisę, ale wiąże się to z rozszerzonym pakietem.
 
Źródło: www.bankier.pl www.rp.pl