Wczoraj analizowaliśmy ceny polis mieszkaniowych zawieranych na ryzykach nazwanych. Dzisiaj czas na All Risk. Liczba ofert jest już zdecydowanie mniejsza ale ciągle pojawiają się nowe możliwości chociażby aktualnie wprowadzany produkt mieszkaniowy w Proama, który dziś ma swój debiut sprzedażowy.

Przykładowy przedmiot ubezpieczenia
 
Oferty sprawdzaliśmy dla klienta z Warszawy, który ubezpiecza lokal mieszkalny na pierwszym piętrze. Wartość lokalu to 300.000 zł, st. elementy 20.000 zł dla ryzyka kradzieży 5.000 zł , ruchomości domowe 15.000 zł – a dla ryzyka kradzieży 7.500 zł, szyby 2.000 zł, OC na 50.000 zł – 2 dorosłe osoby.
 
Która oferta najlepsza
 
Polisy w formule od wszystkich ryzyk są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dobrej kompleksowej ochrony. Z doświadczenia wiemy, że w tego typu polisach poza właściwym określeniem przedmiotu ubezpieczenia należy bardzo dobrze analizować wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.
 

 
Prezentowane ceny polis na All Risk zawierają zniżki, które są w kompetencji Agenta. Oczywiście są TU, w których można jeszcze za zgodą KS-a zastosować jakieś 10- 20% ekstra zniżki. Zestawiając oferty ryzyk nazwanych z tymi na All Risk widać, że w wielu przypadkach oferta od wszystkich ryzyk może być lepszym rozwiązaniem dla klienta.