Usługa iMe Kids Secure, będzie w zakresie ochrony szkolnych polis, które zapewnią dodatkową kontrolę rodzicielską przy korzystaniu z komputera przez najmłodszych użytkowników. Towarzystwo oferuje taką opcję w ramach oferowanych szkołom ubezpieczeń NNW. 
 
Jak  chronić dzieci  przed dostępem do niewłaściwych materiałów?
 
Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensie wyjaśnia: „W dobie społeczeństwa cyfrowego i coraz większej liczby godzin spędzanych przez najmłodszych w sieci postanowiliśmy pomóc szkołom i rodzicom w kontroli treści, ale także bezpieczeństwa dzieci online. iMe Kids Secure to nowoczesne, a jednocześnie łatwe w użytkowaniu narzędzie, które chroni przed dostępem do niewłaściwych materiałów, ale także zabezpiecza przed ryzykiem zainfekowania sprzętu czy pobrania nielegalnego oprogramowania. Rozwiązanie jest dostępne w Compensie w ramach ubezpieczenia szkolnego NNW. Jestem przekonany, że będzie ono zdobywało coraz większą popularność, ponieważ żyjemy na styku świata realnego i wirtualnego, w czym uczestniczą także nasze dzieci”.
 
 
iMe Kids Secure zweryfikuje oglądane strony przez nasze dzieci
 
Ochrona umożliwia weryfikację odwiedzanych przez dziecko stron internetowych i nielegalnego oprogramowania wraz z usunięciem go na życzenie rodzica lub opiekuna, ustawienie kontroli rodzicielskiej na popularnych przeglądarkach internetowych, blokadę wybranych przez rodzica lub opiekuna stron internetowych, takich jak np. Facebook (dostęp tylko po elektronicznym wyrażeniu zgodny przez rodzica lub opiekuna), stworzenie osobnego konta z ograniczonymi uprawnieniami systemowymi oraz skanowanie antywirusowe i maleware.
 
W ramach ubezpieczenia domu klienci mogą wybrać także Compensa iMe, czyli całodobowy help-desk IT
 
„Niekontrolowana obecność dzieci w internecie może być niebezpieczna. Nie chodzi tu tylko o dostęp do szkodliwych materiałów, ale także ryzyko kradzieży zdjęć czy danych, które nieopatrznie młodzi użytkownicy mogą udostępnić w sieci. Zjawisko dotyczy nie tylko tych najmłodszych, ale także nastolatków, którzy np. beztrosko publikując zdjęcia w sieci, narażają się na hejt, który może mieć poważne konsekwencje w psychice młodego człowieka. Stąd też, żeby ułatwić rodzicom i opiekunom ochronę dzieci i młodzieży przed poważnymi problemami, stworzyliśmy przyjazne narzędzie do kontroli przepływu treści, jakim jest iMe Kids Secure” – podkreśla Piotr Majdan, członek zarządu iMe Polska.
 
 
Źródło: www.gu.com.pl