praca w biurze

Generali Życie TU SA ma współczynnik wypłacalności równy 486%, co jest najwyższym wynikiem wśród 10 największych podmiotów na rynku ubezpieczeń życiowych, a Generali  TU SA – 209% i jest to drugi wynik co do wartości wśród 10 największych zakładów na rynku ubezpieczeń II działu.

Do wtorku 23 kwietnia zakłady ubezpieczeń publikowały oficjalne sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej wg stanu na 31 grudnia 2018 roku. Jedną z najistotniejszych informacji przedstawionych w tych sprawozdaniach jest współczynnik wypłacalności.

Współczynnik wypłacalności wyliczany jest jako iloraz funduszy własnych i kapitałowego wymogu wypłacalności

Fundusze własne na pokrycie kapitałowego wymogu wypłacalności to wartość nadwyżki rynkowo wycenionych aktywów nad zobowiązaniami zakładu ubezpieczeń. Natomiast kapitałowy wymóg wypłacalności to potencjalna wyjątkowo dotkliwa strata w działalności danego zakładu. Może ona wystąpić z prawdopodobieństwem 0,5% czyli raz na 200 lat. Tym samym współczynnik wypłacalności  pozwala na ocenę wiarygodności finansowej zakładu ubezpieczeń – im jego wartość jest wyższa tym ta wiarygodność jest większa.

Najwyższy wynik wśród 10 największych podmiotów na rynku ubezpieczeń życiowych

Według opublikowanych danych  Towarzystwo ma współczynnik wypłacalności równy 486%. Jest to najwyższy wynik wśród 10 największych podmiotów na rynku ubezpieczeń życiowych. Ubezpieczyciel także wypada na tle konkurencji bardzo solidnie. Współczynnik wypłacalności tego podmiotu wynosi 209% i jest drugi co do wartości wśród 10 największych zakładów na rynku ubezpieczeń II działu.

Informacja prasowa: Źródło: www.generali.pl