Obowiązkiem każdej osoby, która posiada pojazd mechaniczny jest zakup OC. Polisa ta ważna jest przez 12 miesięcy. Zawarcie umowy gwarantuje poszkodowanemu otrzymanie rekompensaty dla poniesionych przez niego szkód w razie zdarzenia. Dowiedz się co się dzieje  z polisą, gdy pojazd ma nowego właściciela.

Czy kupując auto jego wcześniej wykupione ubezpieczenie przechodzi na mnie?

Kupując auto z ważną polisą OC to nowy właściciel decyduje czy przejmuje polisę OC czy ją wypowiada i zawiera nowe indywidualne ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego.

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do multiagenta, w celu zgłoszenia faktu zmiany właściciela i dopełnienia formalności związanych z przejęciem polisy OC.

W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeń, w którym jest wykupiona polisa OC na nasz nowy pojazd musimy liczyć się z ewentualną dopłatą składki. Dlatego warto wcześniej sprawdzić warunki aneksowania obowiązkowego ubezpieczenia OC. Często zdarzają się sytuacje, że korzystniejsze jest wypowiedzenie polisy OC zbywcy i zakupienie nowej indywidualnej umowy.

Zwracam uwagę na fakt, iż polisa OC, którą przejął kupujący nie wznawia się na nowy rok! Sprawdź również, co w przypadku, gdy auto, które chcemy kupić nie posiada ważnego ubezpieczenia.