Jeżeli uznałeś, że Twoje OC jest zdecydowanie za drogie, złóż wypowiedzenie umowy OC. Wystarczy porównać i wybrać najlepszą ofertę.

Kiedy można wypowiedzieć umowę OC?

Wypowiedzenie umowy OC jest proste, jednak przy rezygnacji należy przestrzegać określonych zasad i terminów. Należy pamiętać że wypowiedzenie umowy OC można złożyć tylko w określonych przypadkach, wypełniając odpowiedni wniosek.

  • Rezygnacja z ubezpieczenia OC wraz z końcem okresu na jaki została zawarta jest najpowszechniejszym sposobem wypowiedzenia polisy. Pisemne wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy. W innym wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe automatycznie przedłuży OC. Na szczęście nie oznacza to, że będziemy zmuszeni do korzystania z tego ubezpieczyciela przez kolejny rok.
  • Jeżeli ubezpieczyciel automatycznie przedłużył polisę, nadal istnieje możliwość zmiany ubezpieczyciela. Wystarczy wykupić inne ubezpieczenie OC na ten sam okres i złożyć specjalne wypowiedzenie, stosowane w przypadku podwójnego ubezpieczenia. Należy pamiętać, że taka możliwość występuje wyłącznie w przypadku automatycznego przedłużenia polisy. Dotychczasowemu ubezpieczycielowi zapłacimy składkę tylko za ten okres, w którym faktycznie byliśmy ubezpieczeni.
  • Od umowy zawartej w systemie direct, czyli przez telefon lub internet odstąpić można w ciągu 30 dni od momentu jej zawarcia. Zapłacimy tylko za okres, w którym byliśmy ubezpieczeni.
  • Jeśli kupiliśmy samochód, polisę należącą do poprzedniego właściciela, możemy wypowiedzieć w każdym momencie. Musimy pamiętać że ubezpieczenie poprzedniego właściciela nie przedłuża się automatycznie! Po tym terminie należy wykupić nową polisę aby nasz samochód nadal był ubezpieczony. Pozostanie przy polisie OC poprzedniego właściciela może wiązać się z dopłatą składki. Firma ubezpieczeniowa może ją przeliczyć np. ze względu na wiek nowego właściciela.
  • Umowa OC rozwiązuje się wraz z wyrejestrowaniem samochodu. Trzeba poinformować ubezpieczyciela na piśmie o zaistniałych okolicznościach przedstawiając dodatkowo dokumentację, która potwierdzi te okoliczności.