polskie pieniądze

W ubiegłym roku zakłady ubezpieczeń wypłaciły 13,9 mld zł odszkodowań i świadczeń z powodu wypadków i kolizji drogowych. Oznacza to, że z OC komunikacyjnego średnio co godzinę wypłacano poszkodowanym 1 mln złotych- wynika z danych PIU.

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeniowej wyraźnie wskazują, że w ubiegłym roku Polacy wykupili ponad 24 mln polis OC. Ponadto wykupiono również ponad 6,5 mln ubezpieczeń autocasco. W tym czasie firmy ubezpieczeniowe wypłaciły 13,9 mld zł w ramach odszkodowań komunikacyjnych. Rok wcześniej było to 13,1 mld zł, a w 2016 roku – 12,2 mld złotych.

PIU: „Wypłaty z ubezpieczeń komunikacyjnych są wyższe niż rok wcześniej”

Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń wyjaśnia: „Wypłaty z ubezpieczeń komunikacyjnych są wyższe niż rok wcześniej. Dodatkowo ostatni kwartał 2018 roku pokazał, że rosną one coraz dynamiczniej. Jednocześnie widzimy wyhamowywanie wzrostu składki w ubezpieczeniach obowiązkowych OC. Rentowność rynku OC nie przekracza 3 proc. Ogromna presja na wzrost wypłat ze strony warsztatów naprawczych i firm odszkodowawczych, czyni rynek nieprzewidywalnym. Pomóc mogłoby np. uregulowanie zadośćuczynień, czyli świadczeń za ból i cierpienie”.

W Polsce o naszą ochronę dba na co dzień kilkanaście tysięcy agentów ubezpieczeniowych.

Na koniec 2018 roku PIU wyliczyła, że z OC komunikacyjnego średnio co godzinę wypłacano poszkodowanym 1 mln złotych. Właściciele pojazdów co godzinę otrzymali 566 tys. zł z polis AC. W roku ubiegłym r. ubezpieczyciele wypłacili klientom i poszkodowanym prawie 42 mld zł. Wartość aktywów zakładów ubezpieczeń przekraczała 192 mld zł. W Polsce o naszą ochronę dba na co dzień kilkanaście tysięcy agentów ubezpieczeniowych i ponad 200 tys. osób wykonujących czynności agencyjne.

Źródło: www.piu.org.pl