Pakiet medyczny to oferta prywatnej opieki zdrowotnej dla osób o różnych potrzebach i zasobach finansowych. Daje możliwość korzystania z usług lekarzy o wielu specjalizacjach. Dzięki abonamentowi w jednej, stałej cenie pacjent wykona szereg badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Rynek przepełniony jest ofertami pakietów. Jak wybrać ten najlepszy? 

Dostępność lekarzy i badań 

Doświadczeni pacjenci wiedzą, na co zwracać uwagę podczas wyboru najlepszego pakietu medycznego. Na przestrzeni czasu subiektywnie można też stworzyć kryteria, na podstawie których zostanie podjęta decyzja. 

Jednym z nich może być dostępność lekarzy. Zakres specjalizacji uzależniony jest od ceny, ale warto sprawdzić kilka różnych dostawców usług medycznych. Mając w historii choroby przebyte lub aktualne schorzenia, należy dobrać pakiet pod kątem specjalistów, którzy mogą w przyszłości pomóc w powrocie do zdrowia oraz badań niezbędnych do postawienia diagnozy. Ceni się to przede wszystkim u osób przewlekle chorych. Tu warto zwrócić także uwagę na wymagania odnośnie skierowań. Lepiej jest, jeśli placówka ich nie wymaga. Duża ilość lekarzy i badań zawartych w ofercie nie zawsze będzie optymalna dla każdego. Osoby nie korzystające często ze specjalistycznych usług, a jedynie ginekologa, okulisty, internisty i pediatry, mogą wybrać pakiet tańszy. Informacje te są ogólnodostępne na stronach internetowych, np. tutaj: medipakiet.pl

Lokalizacja placówek MediPakiet

Zazwyczaj sieci oferujące usługi w ramach pakietu medycznego, współpracują z placówkami w różnych miastach i dzielnicach. Większa ilość poradni, z których usług pacjent może skorzystać, wypływa jednocześnie na czas oczekiwania i możliwość wyboru. Nie zawsze jeden specjalista odpowiada wszystkim, dlatego warto uwzględnić tę kwestię, podczas wyboru oferty pakietu. Duże sieci sukcesywnie powiększają zasięg swoich działalności, poszerzając ofertę w różnych miastach i poradniach. Będąc na wakacjach, np. w Gdańsku, dobrze mieć możliwość umówienia się lokalnie na wizytę w nagłym przypadku. Wybierając pakiet medyczny dla seniora, lokalizacja placówki będzie bardzo ważna w odniesieniu do miejsca zamieszkania pacjenta.

Czas oczekiwania na wizytę

Mówi się, że „czas to pieniądz”, jednak niezależnie od wariantu pakietu, termin wizyt jest sprawiedliwie dopasowywany do każdego pacjenta. Wykupując abonament podstawowy, konsultacja będzie wyznaczona nawet na następny dzień. W przypadku zdrowia każda chwila jest cenna. Niejednokrotnie czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ zmusza pacjentów do podjęcia prywatnego leczenia, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Za 45 zł można mieć dostęp do lekarza rodzinnego, internisty, ginekologa, proktologa, laryngologa i innych specjalistów, na których nie trzeba czekać miesiącami. 

Cena

Ten czynnik uzależniający wybór pakietu przewinął się już przy okazji omawiania pozostałych. Ważne jest, by cena była sprawiedliwie oszacowana wraz ze wzbogacaniem ofert. Dobrać trzeba optymalny pakiet według własnych potrzeb, kierując się rozsądkiem. Jednak abonament droższy często umożliwia rabaty lub finansuje zabiegi operacyjne, których koszt pacjent zmuszony jest pokryć sam. 

Artykuł partnera