TubaPay to terminal płatniczy, z którego będą korzystać agenci ubezpieczeniowi. Pozwala na przyjęcie płatności i rozliczenie każdej płatności kartowej za ubezpieczenie w jednym urządzeniu. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu polisy ubezpieczyciela będą rozliczane automatycznie bez konieczności wprowadzania „ręcznego” przez agenta.

 
TubaPay to odpowiedź na rosnące zainteresowanie płatnościami przy użyciu kart płatniczych. Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca powiedział:
 
„TubaPay to innowacyjna usługa, która wprowadza prawdziwą rewolucję w sektorze ubezpieczeń. Dzięki temu rozwiązaniu ubezpieczyciele i agenci mogą całkowicie zrezygnować z obrotu gotówką, a zintegrowany system wykorzystuje jeden terminal płatniczy, który przyjmie płatność za każdą polisę ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel otrzymuje informację o płatności na bieżąco, a integracja z systemem powoduje, że środki za polisę trafiają na odpowiednie konto już następnego dnia.
 

Jak działa TubaPay?

 
Każdy klient, który kupuje ubezpieczenie u agenta dysponującym systemem TubaPay nie musi martwić się o przygotowanie wcześniej gotówki. Często w trakcie rozmowy u agenta poznaje się całkowitą cenę za ubezpieczenie. Agent dzięki temu rozwiązaniu może zamknąć sprzedaż bez obawy, że klient nie wróci z gotówką lub nie opłaci przelewu. Oprócz tego terminalne TubaPay są lekkie i poręczne. Oznacza to, że agent bez problemu może go wziąć ze sobą na spotkanie z klientem. Wszystkie transakcja są zabezpieczone kodem, co gwarantuje bezpieczeństwo i brak pomyłek w całym procesie. Ciekawe jest to, że agent nie wprowadza to terminala żadnych informacji. Wystarczy tylko numer telefonu agenta do wymiany danych pomiędzy TubaPay a systemem kartowym.
 
Agnieszka Wrońska, prezes zarządu Link4 powiedziała:
 
„Nawiązanie współpracy z firmą Bacca w zakresie wdrożenia zintegrowanych płatności kartowych to dla nas kolejny krok związany z transformacją cyfrową sektora ubezpieczeń. Zarówno agenci, jak i klienci oczekują sprawnej i kompleksowej obsługi ubezpieczenia, począwszy od zaprezentowania oferty do zrealizowania płatności. Liczę, że terminal płatności TubaPay znacząco przybliży nas do spełnienia oczekiwań obu stron transakcji, dla których liczy się czas i sprawność działania.
 
Posiadacze TubaPay płacą tylko za transakcje przeprowadzane bezpośrednio do siebie. Jeżeli środki przejdą od razu na rachunek ubezpieczyciela to on ponosi koszty opłat. Integracja systemu zapewnia szybkie domknięcie procesu zakupu ubezpieczenia. System minimalizuje liczbę pomyłek. Bacca nie wymaga ręcznego wprowadzania danych o polisie. Agenci zaoszczędzą czas na obsługę Klienta i deponowaniu gotówki i tworzenia rozliczeń za przyjętą gotówkę.
 
TubaPay pozwala opłacić ubezpieczenie zbliżeniowo i telefonem. Klienci mogą również skorzystać z płatności GooglePay, ApplePay i Blikiem.
 
Link4 planuje zintegrować swoje systemy z TubaPay od 1 grudnia 2018 roku.
 
Źródło: gu.com.pl.