Majówka zbliża się wielkimi krokami. Jedni planują  plenerowe spotkania wśród znajomych, inni chcą odwiedzić rodzinę. Są też i tacy, którzy ten czas postanowili spędzać za granicą. Bez względu jednak na rodzaj i długość wyjazdu, każdy jej uczestnik nie może zapomnieć o bezpieczeństwie. Planując wyjazd, niezbędne podczas podróży jest ubezpieczenie chroniące nas w różnego typu awaryjnych sytuacjach.

Awaria samochodu może skutecznie popsuć nam krótki wyjazd

Nawet krótka podróż może zakończyć się wizytą u mechanika. Mając na uwadze fakt, że wyjazdy na majówki są przeważnie kilkudniowe, nie warto ryzykować. Samochodowe assistance zapewniające  dalszą podróż (kontynuacja podróży samochodem zastępczym, bez ponoszenia dodatków kosztów) zapewne uratuje kryzysową sytuację. Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju indywidualnych ubezpieczeń majątkowych w Avivie dla portalu eGospodarka.pl dodaje: „Jeżeli zdecydujemy się na wariant rozszerzony, mamy także zapewniony nocleg w przypadku, gdyby naprawa naszego samochodu potrwała dłużej”.

Koszty leczenia za granicą mogą Cię sporo kosztować – EKUZ sprawy nie załatwi
 
Spędzając weekend majowy w Polsce o koszty leczenia raczej martwic się nie musimy. Spędzając aktywnie czas (np. podczas wędrówek w górach), mamy pewność, że ratownicy nie wystawią nam rachunku za ewentualna akcje ratownicza, bądź poszukiwawczą podczas wycieczki w górach. Jeśli decydujemy się na krótki wyjazd  do jednego z europejskich państw należy pomyśleć o odpowiedniej ochronie.  Co prawda EKUZ daje nam ochronę, ale nie w tak szerokim zakresie jak indywidualne ubezpieczenie turystyczne, którego niezbędnym i podstawowym elementem jest ubezpieczanie kosztów leczenia za granicą. Ponadto EKUZ przyznaje nam prawo do korzystania tylko z usług publicznej służby zdrowia za granicą. Nie obejmuje również kosztów związanych z wizytą u specjalisty, a także kosztów transportu medycznego do Polski.

Ubezpieczenie OC  na wypadek uszkodzenia cudzego mienia

Małgorzata Skibińska z Avivy podkreśla; „Zakres ochrony polisy można także rozszerzyć o ubezpieczenie OC. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu, które jest przydatne szczególnie wtedy, jeśli wyjeżdżamy z dziećmi. Maluchy mogą bowiem uszkodzić np. wypożyczony sprzęt sportowy. Posiadając OC, nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą czy odkupieniem cudzego mienia”.

Źródło: www.finanse.egospodarka.pl   www.aviva.pl