NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli rodzaj ubezpieczenia osobistego. Kupując ubezpieczenie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego zakres i wybrać sumę, która w razie zdarzenia objętego umową ubezpieczenia zapewni właściwe wsparcie. Sprawdź więcej szczegółów dotyczących NNW.

Warto kupować NNW przy ubezpieczeniu OC?

Każde ubezpieczenie to dodatkowa ochrona, a więc wsparcie w razie szkody. NNW ubezpiecza nas przez 12 miesięcy od trwałych następstw wypadków, które miały miejsce podczas podróży ubezpieczonym pojazdem. W przypadku, gdy kierowca posiada polisę ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, a spowoduje wypadek, odszkodowanie dla poszkodowanego zostanie wypłacone nie tylko z polisy OC, ale również z NNW. Sprawca wypadku nie uzyska świadczenia z OC, ale może je uzyskać z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczeniem objęty jest nie tylko kierujący pojazdem, ale również jego pasażerowie.
Przydatne porównanie dostępnych na rynku ubezpieczeń NNW można pobrać ze strony Obau.pl. Przeczytaj również co robić w przypadku, gdy nieużytkowane auto nie posiada polisy OC.