PZU Zdrowie wystartowało ze sprzedażą pakietów medycznych i profilaktycznych dla klientów indywidualnych. Pakiety w formie abonamentów i przedpłaconych zestawów usług można kupić w portalu mojePZU. Przypomnijmy, że dotychczas operator medyczny zapewniał opiekę zdrowotną dla firm oraz pojedyncze wizyty lekarskie i badania w swojej sieci placówek.

Wejście w segment klienta indywidualnego

Jak możemy przeczytać na stronie ubezpieczyciela, ruszyła sprzedaż pakietów medycznych i profilaktycznych PZU Zdrowie dla klientów indywidualnych. To nowość w ofercie operatora medycznego, który zapewnia opiekę zdrowotną dla firm oraz pojedyncze wizyty lekarskie i badania w swojej sieci placówek.

– Ogłoszona w maju strategia PZU Zdrowie na lata 2021-2024 zakłada mocne wejście w segment klienta indywidualnego. Pandemia sprawiła, że Polacy coraz częściej myślą perspektywicznie o zdrowiu i interesują się nim nie tylko wtedy, gdy pojawi się już choroba lub inny problem medyczny. Teraz ważne jest, by poszły za tym konkretne działania. Jak wynika z badania, które było podstawą do stworzenia kompendium  PZU Życie „Masz  wpływ na swoje życie”,  8 na 10 Polaków jest przekonanych, że warto dbać o zdrowie, ale 1 na 5  nie robi badań profilaktycznych, a wielu innych wykonuje je zbyt rzadko. Jestem przekonana, że nasza nowa oferta zmotywuje Polaków do pozytywnego działania i pomoże im lepiej  zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne własne i bliskich – mówi prezes zarządu PZU Zdrowie Anna Janiczek.


Indywidualna opieka medyczna

Nowa oferta PZU Zdrowie to dobre rozwiązanie dla tych osób, którym pracodawca nie sponsoruje pakietów, wykonują wolny zawód lub chcą sprawdzić stan swojego zdrowia. To także alternatywa dla tych, którzy chcą okazać wsparcie swoim bliskim. Za pośrednictwem portalu mojePZU w wygodny sposób można zakupić pakiety oraz korzystać z usług, takich jak umówienie wizyt i badań, sprawdzenie wyników czy realizacja telekonsultacji.

Ubezpieczyciel wskazuje, że pakiety medyczne PZU Zdrowie to abonamenty zapewniające roczny dostęp między innymi do konsultacji lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych w placówkach oraz porad telemedycznych. Można je zakupić w jednym z 4 zakresów: mini, podstawowym, rozszerzonym i kompleksowym. Najszersza opcja zawiera np. nielimitowane konsultacje stacjonarne u lekarzy z zakresu 24 specjalizacji i konsultacje telemedyczne z zakresu 30 specjalizacji, ponad 360 rodzajów badań diagnostycznych, 30 zabiegów rehabilitacji oraz 40 proc. zniżki na usługi stomatologii zachowawczej. Co ważne, takim pakietem medycznym można objąć także członków rodziny.

Z kolei pakiety profilaktyczne PZU Zdrowie to kilkanaście zestawów konsultacji lekarskich i badań. Klienci mogą wybierać pomiędzy ogólnymi przeglądami zdrowia dla kobiety i mężczyzny, a także pakietami nakierowanymi na konkretne obszary zdrowia, takie jak onkologia, dietetyka, kardiologia czy kontrola po COVID-19. Pakiet profilaktyczny można również nabyć dla innej osoby, np. jako prezent.

Przypominamy, że PZU Zdrowie  to jeden z największych operatorów medycznych w Polsce, który posiada 130 placówek własnych i 2200 partnerskich. Poza nowymi pakietami indywidualnymi, oferuje opiekę medyczną w formie pakietów dla pracowników firm. Jest również świadczeniodawcą w ubezpieczeniach zdrowotnych Grupy PZU. Ubezpieczyciel zaznacza, że nowe centra medyczne PZU Zdrowie cechują się wysokim standardem oraz wielospecjalistycznym charakterem, a także innowacyjnymi rozwiązaniami, które wspierają lekarza i pacjenta, takimi jak algorytm do szybkiego rozpoznawania udaru mózgu w obrazie tomografii komputerowej, czy iluminator żył ułatwiający pobieranie krwi.

Profilaktyka zdrowotna ma znaczenie

Wyniki niedawnego badania o życiu i zdrowiu Polaków, które zostało zrealizowane przez agencję badawczą IQS na zlecenie PZU Życie, wskazują, że większość osób deklaruje, wykonywanie badań profilaktycznych, ale przeważnie w nieregularnych odstępach czasu. Jako główne bariery podawano trudności z dostaniem się do lekarza, a także ze zdobyciem skierowania czy pojawieniem się na pierwszej wizycie.

Co ciekawe, najmłodsza grupa badanych w wieku 18-24 lat deklaruje zainteresowanie zdrowiem i profilaktyką, ale nie wie od czego zacząć. Okazuje się też, że wraz z wiekiem rośnie poczucie odpowiedzialności za dbanie o zdrowie. Z kolei w ramach profilaktyki najczęściej wykonuje się badania laboratoryjne. Z opieki stomatologicznej oraz specjalistycznej częściej korzystają kobiety. Najwięcej różnego typu wizyt odbywają osoby po 55. roku życia. Wizyty płatne częściej wybierają kobiety oraz osoby przed 25. rokiem życia.

Niestety za 75 procent wszystkich przedwczesnych zgonów odpowiada zaledwie 9 chorób powiązanych ze stylem życia, tj. cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory. Wpływ genetyki na długość i jakość życia jest zdecydowanie mniejszy. Statystyki pokazują także, że w nieuchronny wpływ genów na rozwój chorób wierzy aż co piąta osoba.

Źródło: PZU SA