PZU wspiera studentów uruchamiając program stypendialny, który umożliwi młodym ludziom sprawdzenie swoich umiejętność w praktyce a także da możliwość zdobycia doświadczenia. Program skierowany jest do studentów aktywnie działających w środowisku akademickim. Zgłaszać można się do 28 maja.

Program Ambasador PZU

Ubezpieczyciel uruchamiając program stypendialny daje studentom szansę na zdobycie praktycznej wiedzy u boku ekspertów. Młodzi ludzie będą mieli możliwość poznania Grupy PZU oraz jej reprezentowania w środowisku akademickim. Osoby biorące udział w programie będą również mogły współorganizować ogólnopolskie projekty na swoich uczelniach.

Chcemy dać studentom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce i zdobycia doświadczenia, które przyda im się w zawodowej karierze. Zwracamy się zwłaszcza do aktywnych młodych ludzi, którzy już działają w organizacjach studenckich, kołach naukowych i stowarzyszeniach. Jako Ambasadorzy PZU będą mogli uczestniczyć w przygotowaniach różnych projektów m.in. Dni Otwartego Biznesu czy Programu Praktyk i Staży oraz odpowiadać za ich promocje bezpośrednio na swoich uczelniach i w social media – mówi kierownik zespołu Rekrutacji i Marki Pracodawcy Anna Gaertig.

Ambasadorzy PZU będą mogli także brać udział w certyfikowanych szkoleniach tj. warsztaty VR i Design Thinking.  Ubezpieczyciel liczy, że studenci zdobędą w ten sposób cenne doświadczenie, które przełoży się na ich późniejszy rozwój zawodowy.

Program rozpocznie się w październiku. Zgłoszenia mogą wysyłać studenci od I do IV roku z 11 miast: Warszawy, Krakowa, Katowic, Lublina, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Torunia, Białegostoku, Łodzi i Rzeszowa.

Dlaczego warto zostać Ambasadorem PZU?

Studenci biorący udział w programie będą mieli możliwość:

  • organizacji wspólnie z zespołem PZU wydarzeń na swojej uczelni i reprezentowania firmy w środowisku akademickim,
  • otrzymywania stypendium akademickie,
  • brania udziału w certyfikowanych szkoleniach połączonych z integracją,
  • rozbudowania swoją sieć kontaktów biznesowych,
  • pozostania na praktykę lub staż w PZU a wówczas proces ich rekrutacji będzie krótszy,
  • skonsultowania swojego CV z rekruterem PZU

Więcej informacji i formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej Ubezpieczyciela www.pzu.pl/ambasador  

Źródło: PZU