Lato i sezon urlopowy sprzyja zagranicznym podróżom. Wielu Polaków decyduje się często na wakacje zorganizowane przez biura podróży. Płacąc konkretną kwotę touroperator organizuje nam przelot, hotel, wyżywienie oraz ubezpieczenie. Czy taka polisa oferowana wraz z wycieczką gwarantuje nam najlepszą ochronę? Z tym może być różnie.

Organizator wyjazdu musi ubezpieczyć uczestników

Przepisy mówią jasno, że każdy touroperator musi ubezpieczyć wszystkich uczestników w zakresie zwrotu kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Biura podróży wywiązują się z tego obowiązku i oczywiście w cenie wycieczki zawarte jest ubezpieczenie, ale jak pokazuje wiele przypadków polisa znajduje się zwykle na najniższym poziomie.

Pamiętajmy, że na wakacjach może dojść do różnych nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku groźnego wypadku często niezbędna jest specjalistyczna pomoc. Transport medyczny, akcja ratunkowa i specjalistyczna opieka może kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro. Ubezpieczenie z biura podróży posiada niskie sumy gwarancyjne i często są one niewystarczające, gdy dojdzie do groźnego wypadku.

Czy warto wykupić indywidualne ubezpieczenie?

Tak. W przypadku indywidualnych ubezpieczeń turystycznych Klient może dostosować wszystkie szczegóły polisy pod swoje preferencje i charakter wyjazdu. Suma ubezpieczenia ma tutaj szczególne znaczenie. Im wyższa tym lepiej. Oprócz tego polisa indywidualna różni się oferowanymi dodatkami. Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne powinno oprócz kosztów leczenia zapewniać ochronę NNW, OC w życiu prywatnym, ochronę bagażu, sprzętu sportowego, ubezpieczenie za opóźniony lot oraz pakiety assistance i klauzulę alkoholową. Wszystko po to, by czuć się w pełni bezpiecznie podczas wakacyjnego urlopu.

Masz możliwość wyboru

Polisa z biura podróży to zwykle podstawowy pakiet, którego nie można modyfikować. Kupując indywidualne ubezpieczenie możesz zakres ochrony i sumę ubezpieczenia dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Planujesz uprawiać nad morzem sporty ekstremalne? Eksperci pomogą Ci dobrać ochronę tak, by podczas korzystania z uroków np. kitesurfingu posiadać kompleksowe ubezpieczenie.

Czy polisa jest droga?

Wiele osób wychodzi z założenia, że posiadając ubezpieczenie z biura podróży nie będzie kupować dodatkowej polisy uważając to za stratę pieniędzy. Rozczarowanie pojawia się, gdy dojdzie do poważnego wypadku, a podstawowe ubezpieczenie nie pokryje wszystkich kosztów.

Cena indywidualnego ubezpieczenia turystycznego w porównaniu z kosztami całego wyjazdu niewielkie. Zwykle za kilkadziesiąt złotych można zawrzeć polisę, która spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania.