logo

UNIQA wprowadziła do swojej oferty nowe ubezpieczenie – minicasco. Produkt ten obejmuje ochroną najczęściej występujące szkody i dedykowany jest dla osób, które nie potrzebują pełnego zakresu autocasco. 

Minicasco w UNIQA 

UNIQA rozszerzyła ofertę dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych o polisy minicasco. Nowy produkt obejmuje ochroną najczęściej występujące szkody, takie jak kradzieże części lub całkowite pojazdu, pożar, a także uszkodzenia wynikające z intensywnych zjawisk pogodowych (nawalne deszcze, grad, powodzie, uderzenia pioruna czy silne wiatry). Ubezpieczenie „zadziała” zarówno w przypadku szkód całkowitych, jak i częściowych. Dzięki tak zbudowanej ofercie z nowego ubezpieczenia mogą skorzystać osoby, które mają wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC i chcą zapewnić dodatkową ochronę dla swojego pojazdu, ale nie potrzebują pełnego autocasco

– Już w wariancie podstawowym UNIQA posiada jeden z najszerszych zakresów autocasco na rynku. Istnieje jednak grupa klientów, której pojazdy tak kompleksowej ochrony nie wymagają i  z myślą o nich stworzyliśmy minicasco. Chcemy, by każdy kierowca, który jest zainteresowany ubezpieczeniem swojego pojazdu w naszej firmie, znalazł ofertę w pełni dostosowaną do swoich potrzeb. To produkt, który jest dobrze skalkulowany cenowo, a jednocześnie chroni przed najczęściej występującymi ryzykami – wyjaśnia Wojciech Rabiej, dyrektor zarządzający Pionu rozwiązań dla klienta detalicznego w UNIQA. 

Elastyczny zakres ochrony 

Z opublikowanych informacji wynika, że ubezpieczenie minicasco przeznaczone jest dla pojazdów pomiędzy 5 a 18 rokiem eksploatacji, których wartość nie przekracza 75 tys. zł. Co istotne, możliwość zastosowaniu udziału własnego na poziomie 10 lub 20 proc. sprawia, że cena ubezpieczenia jest niewielka i zaczyna się od 89 zł za rok. Ubezpieczenie działa na terenie całego kraju. 

– Posiadacze minicasco mogą także skorzystać z opcji dodatkowych, które są dostępne w naszej ofercie, np. ubezpieczenie szyb z możliwością szybkiej naprawy, ubezpieczenie bagażu z uwzględnieniem fotelików dla dzieci czy ubezpieczenie opon z pomocą na miejscu zdarzenia. Dzięki temu klient może elastycznie skonstruować zakres ochrony ubezpieczeniowej, płacąc jedynie za wybrane ryzyka – podkreśla Jacek Rink, dyrektor Działu rozwoju ubezpieczeń komunikacyjnych w UNIQA. 

Kompleksowa ochrona UNIQA 

Minicasco mogą zakupić klienci, którzy posiadają obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w UNIQA. Warto dodać, że polisy OC ubezpieczyciela są dostępne w pakiecie z opcją assistance, które zawiera holowanie i transport osób nie tylko po wypadku, ale także po awarii pojazdu, do miejsca wskazanego przez klienta. Produkt ten obejmuje również pomoc na miejscu, jeśli jest możliwa, oraz samochód zastępczy na dwie doby. 

Źródło: UNIQA