Specjaliści z VH Polska mieli przyjemność spotkać się z rolnikami na polach należących do Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach, na pokazach polowych „Żniwa i siew z top agrar i Profi”. Podczas pokazów ubezpieczyciel objaśnił kroki likwidacji szkód w uprawach.

VH Polska na pokazach polowych

12 lipca eksperci z VH Polska mieli okazję spotkać się z rolnikami na polach należących do Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach, na pokazach polowych. „Żniwa i siew z top agrar i Profi” to spotkanie polowe organizowane przez czasopisma top agrar i Profi, podczas którego rolnicy mają okazję zobaczyć na żywo podczas pokazów agregaty uprawowo-siewne, brony talerzowe i kultywatory oraz najnowsze kombajny podczas zbioru. Podczas pokazów ubezpieczyciel zaprosił rolników do pokazu szacowania szkody w pszenicy.

Likwidacja szkód w uprawach

Ekspert agro z VH Polska – Dawid Chwirot objaśniał kroki likwidacji szkód w uprawach. W tym celu przygotowano nieuszkodzone poletko kontrolne oraz cztery poletka w różnym stopniu uszkodzone przez grad. Ekspert agro wskazywał jakie szkody mogą być skutkiem działania gradu o małych gradzinach, jakie po przejściu gradu o dużej średnicy. Bardzo ważne było również omówienie poszczególnych etapów likwidacji szkody.

Symptomami działania gradu w pszenicy mogą być wybicia poszczególnych ziaren z kłosów, ścięcia kłosów lub ich części, złomy górne oraz złomy dolne. Straty jakie może spowodować gradobicie często są bardzo poważne, mogą prowadzić do szkód całkowitych, czyli całkowitej utraty plonu.

Ubezpieczenie upraw od ryzyk pogodowych

Przypominamy, że VH Polska specjalizuje się wyłącznie w ubezpieczeniach upraw od ryzyk pogodowych takich jak grad, przymrozki, huragan, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania i ogień. W ofercie ubezpieczyciela znajdziemy ubezpieczenia Linia Secufarm® - produkty ubezpieczeniowe służące do zarządzania ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Ubezpieczenia te działają w modelu wsparcia dopłatą do składki z budżetu państwa dla określonych upraw i określonych ryzyk.

Firma kieruje swoją ofertę przede wszystkim do rolników, sadowników, producentów warzyw oraz właścicieli winnic. Warto podkreślić, że ubezpieczyciel zdobywał wiedzę i doświadczenie przez 190 lat działania na rynku, początkowo w Niemczech a później także w Polsce, Litwie, Łotwie, Włoszech, Chorwacji, Holandii i Luksemburgu.

Źródło: VH Polska