Największy polski ubezpieczyciel ponownie rekrutuje na płatne staże i praktyki. W tym roku na studentów i absolwentów uczelni wyższych czeka ok. 60 miejsc w biurach PZU w 14 miastach w Polsce. Zgłoszenia są przyjmowane są do 11 kwietnia. 

Program staży i praktyk w PZU 

PZU ponownie zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do tego, by zdobywali swoje pierwsze doświadczenia zawodowe pod okiem ekspertów ubezpieczyciela. Tegoroczna oferta praktyk i staży obejmuje m.in cieszące się dużym zainteresowaniem obszary związane z finansami, analityką i przetwarzaniem danych oraz IT. 

– Program staży i praktyk powraca w kolejnej odsłonie. Kontynuujemy współpracę z młodymi, ambitnymi i utalentowanymi ludźmi, wspierając ich rozwój zawodowy. Cieszę się, że jako firma stwarzamy im możliwości stawiania pierwszych kroków w karierze, prawdziwe wyzwania i merytoryczne zadania, zapewniając jednocześnie wsparcie i inspirację od doświadczonych mentorów, czyli ekspertów pracujących w PZU. Nasz program stażowy to realna możliwość pracy przy projektach, które mają wpływ na rozwój firmy, co pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie w różnych obszarach działalności PZU – mówi Anna Wardecka, dyrektor zarządzająca ds. HR w Grupie PZU. 

Obopólne korzyści 

Z opublikowanych informacji wynika, że praktyki letnie będą trwać 3 miesiące, zaś staże pół roku. Uczestnicy programu otrzymają wynagrodzenie i co istotne, poza zdobyciem praktycznej wiedzy, wezmą udział w dodatkowych spotkaniach szkoleniowo-integracyjnych. 

– Program praktyk i staży to obopólna korzyść – młodym osobom łatwiej rozpocząć karierę zawodową, a PZU może zyskać cennych pracowników. Każdego roku większość jego uczestników zostaje z nami na dłużej i rozwija się dalej w naszych strukturach. Ścieżka od praktykanta do menedżera w PZU jest jak najbardziej możliwa. Daje to nam wielką satysfakcję i motywację do pracy nad ulepszaniem naszej oferty w kolejnych edycjach – dodaje Anna Gaertig, kierownik zespołu rekrutacji i marki pracodawcy w biurze HR PZU. 

Ogólnopolska kampania promocyjna 

Ubezpieczyciel, by dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych uruchomił ogólnopolską kampanię promocyjną. Obejmuje ona działania w kanale digital oraz na nośnikach OOH (np. rowery miejskie w Warszawie). Informacje o programie można też znaleźć m.in. w wyszukiwarkach internetowych, na portalach studenckich oraz na portalach pracy. Przedstawiciele PZU pojawią się też na targach pracy w Warszawie i w Lublinie. A na wybranych uczelniach w Polsce będzie można porozmawiać z Akademickimi Ambasadorami PZU

Warto podkreślić, że kampania opiera się na koncepcji idealnego dopasowania, która w tym przypadku oznacza doskonałe połączenie talentu z pracą. Sugeruje, że PZU to idealny partner na ścieżce kariery, a proces rekrutacji jest prosty i intuicyjny, jak w nowoczesnych aplikacjach. Jak możemy przeczytać, za koncepcją idealnego dopasowania „perfect match” stoi Zespół Kreacji znajdujący się w strukturach PZU. 

Szczegółowe informacje o zasadach programu, przebiegu rekrutacji, a także listy ofert wraz z ich lokalizacjami oraz szerszym opisem zadań i wymagań znajdziemy na stronie PZU. Ubezpieczyciel przyjmuje aplikacje kandydatów do 11 kwietnia. 

Źródło: PZU SA