Sezon wakacyjny, znoszenie obostrzeń przez wiele państw oraz możliwość uzyskania tzw. „paszportu covidowego” sprawiają, że wielu z nas zdecyduje się spędzić urlop za granicą. Wszyscy są już spragnieni dalekich podróży, ale też świadomi, że warto zabezpieczyć się na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Dlatego ubezpieczenie „Generali, z myślą o podróży” zostało dostosowane do nowych warunków.

Ochrona ubezpieczeniowa dostosowana do nowych warunków

Szukając dla siebie ubezpieczenia turystycznego warto bliżej przyjrzeć się ofercie Generali, która została dostosowana do nowych warunków. Ubezpieczenie „Generali, z myślą o podróży” już w podstawowym zakresie pokrywa „pobyt na kwarantannie lub w izolatorium” – oczywiście jeśli jest zalecony i zorganizowany przez służby medyczne danego państwa w przypadku zachorowania potwierdzonego testem diagnostycznym.

– Mimo że sytuacja na świecie zaczyna wracać do normy, podróżowanie za granicę jeszcze długo będzie wiązało się z obostrzeniami, a także z dodatkowym ryzykiem, np. zakażenia koronawirusem lub koniecznością odbycia kwarantanny. Nasze produkty konstruujemy w taki sposób, aby klienci mogli spędzać spokojnie wakacje, wiedząc, że mogą na nas liczyć w trudnych sytuacjach. Tak rozumiemy bycie partnerem na całe życie dla naszych klientów – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali Polska.

Ubezpieczenia turystyczne z rozszerzonym zakresem

Co więcej ubezpieczyciel w ostatnim czasie rozszerzył podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego o „zaostrzenie choroby przewlekłej” do 100% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia bez konieczności dopłaty. Dzięki temu, klient nie będzie musiał informować o swoich chorobach przewlekłych w momencie zawierania umowy ubezpieczenia, bowiem ryzyko to uwzględnione będzie już w cenie ubezpieczenia. Oznacza to, że jeśli klient będzie potrzebował pomocy, bo choruje przewlekle np. na cukrzycę i podczas podróży jego stan zdrowia ulegnie nagłemu pogorszeniu, otrzyma odpowiednią pomoc ubezpieczyciela oraz zwrot kosztów leczenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, choćby z uwagi na fakt, że nie zawsze traktujemy takie schorzenia jak alergie czy problemy z tarczycą jako choroby przewlekłe – zapominając o nich w momencie kalkulacji składki.

Wypoczywając z dala od domu będziemy mogli także skorzystać z kolejnej nowości, jaką jest możliwość kontynuacji leczenia i rehabilitacji w Polsce następstw nieszczęśliwego wypadku, który wydarzył się za granicą.

Bez wątpienia niektórych może zainteresować to, że Generali, które dotychczas miało odpowiedzialność za zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu w kosztach leczenia i usługach assistance za granicą oraz NNW, objęło odpowiedzialnością takie zdarzenia, także w ubezpieczeniu OC.

Wsparcie Assistance

Zamartwianie się podczas urlopu nie wpływa dobrze na nasz wypoczynek. Dlatego ubezpieczyciel pomyślał także o klientach, którzy wyjeżdżając w podróż zostawiają w Polsce swoich rodziców w podeszłym wieku i wprowadził odpowiedni pakiet assistance.  W ramach oferowanych usług, senior może liczyć na assistance medyczny oraz pomoc w przypadku domowych usterek.

– Czas pandemii pokazał nam jak wiele znaczą relacje z bliskimi. Długa izolacja pozwoliła nam zrozumieć wartość więzów rodzinnych. Chcemy pomóc naszym klientom dbać o to, co wyjątkowo cenne – zdrowie i spokój ich bliskich. Pakiet „Senior Assistance” zapewni wsparcie rodzicom naszych klientów w nagłych kłopotach, a im samym większy spokój i komfort podczas urlopu – zaznacza Arkadiusz Wiśniewski.

Ponadto Generali rozszerzyło ubezpieczenie Moto Assistance o Kamper. Zgodnie z warunkami umowy ochrona rozpoczyna się już po przekroczeniu miejscowości zamieszkania. Dodatkowo ubezpieczenie zawiera rozszerzenie o „udział własny w wynajętym samochodzie”.

Źródło: Generali Polska