Aegon PTE jest jednym z założycieli Grupy Inwestorskiej 30% Club. Inicjatywa ta wspiera wzrost reprezentacji kobiet w zarządach spółek giełdowych. Jak możemy przeczytać kwestie równości, włączenia i różnorodności są dla firmy bardzo ważne, dlatego ubezpieczyciel aktywnie włączył się w promowanie idei 30% Club. 

Różnorodność płci w biznesie 

Z opublikowanych przez Aegon PTE informacji wynika, że ubezpieczyciel jest jednym z założycieli Grupy Inwestorskiej 30% Club.  Firma jest częścią inicjatywy, która wspiera wzrost reprezentacji kobiet w zarządach spółek giełdowych i aktywnie włączyła się w promowanie idei 30% Club. 

Różnorodność władz spółek wpływa na jej innowacyjność i kształtuje kulturę organizacyjną firm. Może wzmacniać wyniki i tworzy długoterminową wartość dla akcjonariuszy. Struktury, w których zarządzający są różnej płci, mają różny wiek, doświadczenie i wiedzę fachową, sprzyjają konstruktywnym dyskusjom i podejmowaniu skutecznych decyzji – podkreśla Ludmiła Falak-Cyniak, prezes Aegon PTE. 

Globalna kampania 30% Club 

Jak możemy przeczytać inicjatywa jest częścią globalnej kampanii 30% Club, której celem jest zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych największych firm. Główna idea opiera się na założeniu, że zrównoważona reprezentacja płci w zarządzie i w wyższym kierownictwie spółek sprzyja kooperacji oraz wspomaga realizację strategicznych celów. 

Jednym z najważniejszych postulatów kampanii 30% Club w Polsce jest osiągnięcie co najmniej 30 proc. reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych w 140 największych polskich spółkach giełdowych do 2030 roku. 

Zmiana kultur korporacyjnych 

Okazuje się, że różnorodność we władzach spółek przynosi wymierne korzyści biznesowe, wynikające z wyboru osób na najwyższe stanowiska z całej dostępnej puli talentów. Warto dodać, że uczestnictwo w projekcie polega na realizowaniu mierzalnych celów z zakresu różnorodności płci we władzach spółek i otwieraniu kobietom drzwi do kariery. Próg 30 procent dla udziału kobiet ma swoje źródło w teorii masy krytycznej, w której został określony, jako minimalny odsetek grupy, przy którym głosy mniejszości zaczynają mieć wpływ na decyzje podejmowane przez większość.

Źródło: Aegon