Urwany łańcuch albo przebita dętka mogą uniemożliwić nam dalszą podróż rowerem. Niestety do tego typu sytuacji zazwyczaj dochodzi w najmniej oczekiwanych momentach. By nie marnować czasu na poszukiwanie specjalisty, warto wcześniej ubezpieczyć rower. Z jakich usług można skorzystać w ramach assistance rowerowego? 

Zepsuty rower – usługi assistance 

Wypadek rowerowy lub awaria sprzętu może popsuć każdy weekendowy wypad za miasto. Jednak nie każdy wie, że z wykupioną usługą assistance możemy skorzystać z pomocy już na miejscu zdarzenia – wystarczy zadzwonić pod numer Centrum Alarmowego ubezpieczyciela. Przykładowo w ramach w ramach pakietu assistance „Pomoc rowerowa” oferowanego przez Europ Assistance możemy liczyć na transport uszkodzonego sprzętu (do 50 km od miejsca zdarzenia). Firma nie tylko zorganizuje przewóz, ale także pokryje jego koszty. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wybrać inny środek komunikacji i nie przejmować się tym, że zepsuł nam się sprzęt. Tym bardziej, że trafi on do sprawdzonego warsztatu rowerowego. 

Naprawa roweru w ramach ubezpieczenia 

Jak już wyżej wspominaliśmy, dzięki usłudze assistance nasz rower jest naprawiany w warsztacie a my spokojnie możemy wrócić do swoich aktywności – nie tracąc czasu na poszukiwanie specjalistów. Jednak co z kosztami naprawy roweru? Niektórych z nas może zaskoczyć to, że i te wydatki pokrywa ubezpieczyciel, bowiem firma dokonuje zwrotu kosztów naprawy. Zazwyczaj jest to jednorazowe świadczenie, które nie może przekroczyć wskazanej w umowie kwoty oraz wartości roweru w momencie awarii. 

Co więcej, jeśli naprawa roweru, który uległ awarii nie jest możliwa, ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłacenia odszkodowania w wysokości jego wartości w momencie wystąpienia szkody – kwota ta określana jest procentowo i jest uzależniona od jego wieku. 

Assistance rowerowy – wsparcie dla rowerzysty 

Warto podkreślić, że usługa assistance nie ogranicza się tylko do transportu roweru po awarii i zwrotu kosztów jego naprawy. Gdy dojdzie do poważniejszego wypadku, w efekcie którego rowerzysta dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel będzie zobowiązany do: 

  • transportu medycznego, 
  • organizacji i pokrycia kosztów wizyty u lekarza specjalisty, 
  • organizacji i pokrycia kosztów wizyty pielęgniarki, 
  • pomocy w organizacji operacji szpitalnej – udzielenie informacji dotyczących specjalistów i wolnych terminów. 

Dodatkowo w ramach ubezpieczenia rowerowego możemy także liczyć na odszkodowanie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Szczegółowe informacje dotyczące należnych wypłat znajdziemy w zapisach Ogólnych Warunków Ubezpieczenia – warto się z nimi szczegółowo zapoznać. 

Źródło: Europ Assistance