Już nie tylko nastolatki nie rozstaja się ze smartfonami. Jednak to oni kreują najbliższa przyszłość, to do ich potrzeb dostosowywać się będzie rynek finansowy. „Gdy wejdą w dorosłe życie, ich przyzwyczajenia się nie zmienią. Nadal będą załatwiać wszelkie sprawy przez internet, włącznie z urzędowymi i ubezpieczeniowymi, nie tylko assistance”- przewiduje Tomáš Mrnka, menedżer na Polskę w AXA Partners CEE.
Kierunek rozwoju wyznacza konsument, a dokładnie generacja Z, czyli postmillennialsi
Szacuje się, że unijny rynek assistance, czyli dobrowolnych ubezpieczeń zapewniających pomoc serwisową, medyczną, czy informacyjną, wart jest 10 mld EUR, a polski 0,5 mld EUR. Sprzedaż tego typu produktów rośnie u nas rocznie w tempie 3-5 proc., a w kanale online — 30 proc.
Towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają polisy poprzez platformy online
Kanały online w sprzedaży polis to żadna nowość. W Polsce widać również rozwój tzw. porównywarek ubezpieczeniowych, bez których praca agenta wydaje się w chwili obecnej niemal niemożliwa.
Nie tylko sprzedaż online: Gdzie drzemie jeszcze ubezpieczeniowy potencjał?
AXA nawiązała np. współpracę z organizatorem Runmageddonu i ubezpiecza uczestników konkursu. Jak jednak zauważają eksperci z AXA, ubezpieczeniowy potencjał drzemie także w małych i średnich przedsiębiorcach. Przedstawiciel AXA Partners twierdzi, że jest coraz większe zapotrzebowanie na tego typu produkty. Drobni rzemieślnicy, wolne zawody szukają ochrony prawnej, cybernetycznej, motoryzacyjnej, wychodzącej poza obowiązkowe OC.
TU Europa: „assistance, mogą być dodawane do szerokiej gamy produktów i usług, nie tylko finansowych”
„Z naszych doświadczeń wynika, że mikroubezpieczenia, do których możemy zaliczyć assistance, mogą być dodawane do szerokiej gamy produktów i usług, nie tylko finansowych. To interesujący i przyszłościowy segmentu rynku. Nadal jest wiele nisz, które nie są przez branżę ubezpieczeniową zagospodarowane. Warunkiem rozwoju w tych obszarach jest odpowiednia konstrukcja produktów, stawiająca na jakościową ochronę, oraz ich kontekstowa sprzedaż” — mówi Magdalena Marciniak, szefowa pionu rozwoju biznesu w Grupie Europa.
Źródło:www.pb.pl