ubezpieczenie samochodu

W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC komunikacyjnego nie mamy wpływu ani na zakres ochrony, ani też na sumę ubezpieczenia. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego warto wykupić dodatkowe formy ochrony w postaci AC, NNW, czy assistance.

 
Do polisy OC można dokupić inne nieobowiązkowe warianty ochrony, na które w przeciwieństwie do OC mamy wpływ na jej kształt. Do tego rodzaju polis zaliczamy: AC, NNW czy assistance.
 

Ochrona AC

 
Polisa autocasco –należy do rodzaju ubezpieczeń dobrowolnych mających za zadanie chronić bezpośrednio właściciela pojazdu. Ochrona polega na rekompensowaniu kosztów naprawy samochodu, które spowodowane były kolizją, czy wypadkiem. Ubezpieczenie chroni również właściciela samochodu w razie jego kradzieży. Kupując ubezpieczenie AC mamy realny wpływ  na cenę składki – ponieważ zależy ona od zakresu ochrony.
 

Ochrona NNW kierowcy i pasażera 

 
Jest również ubezpieczeniem dobrowolnym, które gwarantuje ochronę w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zakres ochrony NNW obejmuje najczęściej nie tylko zdarzenia, do których doszło podczas ruchu pojazdu, ale także w czasie: wysiadania i wsiadania, załadunku i wyładunku, postoju na trasie, naprawy i garażowania, upadku, wybuchu lub pożaru pojazdu.
 

Ochrona Assistance

 
Tego rodzaju ochrona z  kolei zapewnia całodobową pomoc oraz komfortowe przejście przez ewentualne problem, które  związane są z awarią samochodu czy wypadkiem. Ubezpieczenie assistance może zapewnić darmowe: holowanie, naprawy, koszty noclegów w hotelach lub samochodu zastępczego. Kiedy nie musisz wyłupywać opcji assistance? Kidy jeździsz mało, a jesteś w stanie poradzić sobie na drodze w przypadku np. wymiany opony, żarówki itp.