Rozbudowana wiedza z zakresu przepisów ustawowych i wykonawczych prawa cywilnego praz administracyjnego to podstawa działań prawnika od nieruchomości. Korzystanie z usług najlepszego specjalisty zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo prawne transakcji. Doświadczony prawnik pomaga także rozwiązać spory związane z nieruchomością, jak również reprezentuje klienta przed sądami oraz organami państwowymi.

Podejmując te wszystkie działania prawnik nieruchomości kieruje się zawsze najlepszym interesem swojego klienta. Dobry prawnik znajdzie rozwiązanie nawet najtrudniejszego problemu prawnego dotyczącego nieruchomości i zaproponuje podjęcie odpowiednich działań prawnych. W kancelarii prawnej nieruchomości znajdziesz fachowe doradztwo i pomoc, której oczekujesz planując transakcje na rynku nieruchomości.

Rynek nieruchomości silniejszy niż kiedykolwiek

Rynek nieruchomości doświadcza obecnie najlepszego okresu od wielu lat. Polacy budują więcej niż w latach ubiegłych, ale przede wszystkim coraz częściej inwestują w nieruchomości. Bardzo duży popyt napędzany jest przez inwestorów, którzy coraz chętniej wybierają nieruchomości jako najefektywniejszy sposób inwestowania środków. Ten rodzaj inwestycji z roku na rok zyskuje tak wielu nowych zwolenników ze względu na zdecydowanie większy zwrot, niż ma to miejsce w przypadku obligacji czy lokat.

Jednak inwestowanie w nieruchomości nie należy do najłatwiejszych. Zmieniające się wciąż przepisy prawa nie ułatwiają działania w tej i tak już wymagającej branży. Stąd nieodzowna jest pomoc w postaci usług kancelarii prawnej nieruchomości.

Według najnowszych statystyk, liczba nieprawidłowości związanych z nieruchomościami, znacząco wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych. Nawet agencje nieruchomości z długim stażem działania padają niekiedy ofiarą przestępców i wyłudzaczy. Oszuści szukają ciągle nowych sposobów na wykorzystanie braku wiedzy niedoświadczonych inwestorów, którzy działają pospiesznie, będąc przekonanym, że trafili na świetną okazję. Pomoc specjalisty z zakresu prawa nieruchomości pomoże zapewnić inwestorowi bezpieczeństwo.

W jakim celu skorzystać z pomocy kancelarii prawnej nieruchomości

Wielu Polaków niestety nadal próbuje inwestować w ryzykowny sposób. Chcą kupować nieruchomości bez pomocy specjalisty z zakresu prawa, choć sami nie mają często wiedzy o tym, jak złożone są to procesy. Niestety, takie decyzje bywają brzemienne w skutki, szczególnie u osób, które nie mają dużego doświadczenia w tym zakresie. Nie potrafią one przewidywać i oceniać ryzyka, co może pociągnąć za sobą lawinę przykrych zdarzeń.

Kancelaria prawna nieruchomości zrzesza najlepszych prawników, którzy bezpiecznie przeprowadzą dla klienta m.in.:

  • sprzedaż gruntów,
  • kupno nieruchomości,
  • podział nieruchomości,
  • rejestrację spadku,
  • i wiele innych czynności.

Powyższych działań nie warto wykonywać na własną rękę. Jeśli czynności prawne dotyczące nieruchomości nie są przeprowadzane zgodnie z literą obowiązującego prawa, grozi to poważnymi konsekwencjami. Są nimi nie tylko utrata ogromnych kwot pieniężnych, ale też ewentualna utrata praw własności do nieruchomości, będącej często owocem pracy całego życia.

Przewidywany zysk nie jest więc wart położenia na szali tak cennych dóbr. To zbyt duże ryzyko.

Warto zawsze mieć wsparcie doświadczonego profesjonalisty, który dysponując aktualną wiedzą prawniczą przeprowadzi nas przez zawiłe meandry postanowień i ustaw, planując za nas wszystkie kroki i kolejno je realizując.

Artykuł partnera