Wśród dzieci i młodzieży złamania, poparzenia, rany to częste urazy. Wypadki mogą zdarzyć się każdemu z nas, dlatego warto skorzystać z ubezpieczenia na taką ewentualność.

Czy szkolne NNW musimy kupować w szkole?

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia NNW. Należy pamiętać, że ubezpieczenie NNW szkolne i przedszkolne nigdy nie były i nie są obowiązkowe. Rodzice mają wybór i mogą sami decydować, jakie ubezpieczenie kupują. Istnieje wiele wariantów takiego ubezpieczenia. Wstępnej selekcji ofert, a także wyborem ostatecznie tej najkorzystniejszej dla uczniów i rodziców zajmuje się rada rodziców w porozumieniu z dyrektorem szkoły. Należy pamiętać, że rodzice mają prawo ubezpieczyć dziecko u innego ubezpieczyciela. Oferty proponowane w szkołach kuszą ceną, za analogiczną polisę zakupioną indywidualnie możemy zapłacić drożej.

Ubezpieczenia NNW zawierane za pośrednictwem szkoły mają szeroki zakres ochrony ale też minusy, warunki oferty ustalane są dla całej grupy uczniów , trudno więc każdy z wariantów dopasować do potrzeb każdego z uczniów. Jeśli zatem nasze dziecko trenuje wyczynowo sport lub ma zwiększoną skłonność do kontuzji, warto zastanowić się nad zakupem spersonalizowanej polisy. Mamy możliwość zakupu ją np. przez Internet.