logo wiener

Wiener TU czyli nowe oblicze Gothaer TU zaprezentowali w piątek przedstawiciele firmy na V Kongresie Sprzedażowym zorganizowanym przez ubezpieczyciela w Mikołajkach na Mazurach. Nowe logo to odzwierciedlenie nie tylko siły tradycji, ale również unikalne połączenie kolorów, symbolizujące aktywność, nowoczesność i siłę. Oryginalnie napisana litera W z kolei jest symbolem takich wartości jak inicjatywa i szczere relacje między ludźmi.

„Stałość w zmienności”  hasłem przewodnim V Kongresu

W dniach od 16 do 18 maja w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbył się V Kongres Gothaer – jak się okazuje historyczny – ponieważ zaprezentowano na nim nową identyfikację wizualną firmy. Anna Włodarczyk-Moczkowska, Prezes Zarządu Gothaer TU S.A. podkreśla: „Za nami bardzo intensywny, ale i inspirujący czas. V Kongres był dla na nas wyjątkowy, nie tylko ze względu na mały jubileusz, który obchodziliśmy, ale przede wszystkim ze względu na uroczystą premierę naszej nowej nazwy i identyfikacji wizualnej. „Stałość w zmienności” to hasło przyświecało nam podczas całego spotkania. To ono w najlepszy sposób pokazuje nasze poszanowanie do tradycji i wynoszenie wieloletniego doświadczenia wszystkiego, co najlepsze, przy jednoczesnej elastyczności oraz ciągłemu dążeniu do rozwoju naszej marki”.

Energia to siła sprawcza, która znalazła swoje symboliczne oblicze – markę Wiener TU S.A

Anna Włodarczyk-Moczkowska, Prezes Zarządu Gothaer TU S.A.,  podkreślała na spotkaniu w Mikołajach: „Nie jest tajemnicą, ze to właśnie Wy, agenci jesteście ogniwem z Klientami. Razem stanowimy o wartości naszej spółki i jakości oferowanych ubezpieczeń. Dlatego wybór naszego Kongresu jako najlepszego momentu do prezentacji nowej marki – Wiener TU S.A., był oczywisty (…). Energia to siła sprawcza, która tym razem znalazła swoje symboliczne oblicze – markę Wiener TU S.A.

Nowe logo to unikatowe połączenie siły i doświadczenia z nowoczesną, energetyczną identyfikacją wizualną

Ostanie miesiące to czas ogromnych nowości dla Gothaer TU S.A. Zmiany rozpoczęły się wraz z początkiem bieżącego roku, kiedy to ubezpieczyciel dołączył do austriackiej Vienna Insurance Group. Kolejny etap metamorfozy Towarzystwa dotyczy zamian zarówno nazwy firmy jak i kolorów. Nowa marka Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group – nawiązuje do austriackich korzeni, których początek sięga 1824 roku, czyli czasów panowania Habsburgów. Jak podkreśla Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska: „Vienna Insurance Group” – Wien – Austria – z jednej strony ścisły związek z Wiedniem, z VIG, a jeśliby zabawić się w grę słowną, to w tej nazwie słyszymy też „winner” (ang. zwycięzca”).

„Wienet” pomoże agentom w codziennej pracy 

Nowa platforma sprzedażowa „Wienet” to nowe narzędzie, które powstaje w wyniku wielotysięcznych (!) spotkań, rozmów i wymiany informacji. Celem tworzenia nowej platformy jest ulepszenie pracy agenta. Zgodnie z tą ideą zostaną wprowadzone nowe kalkulatory, zindywidualizowanie procesu sprzedaży, a prawdziwie rewolucyjne rozwiązania dotyczyć będą popularnej ścieżki mobilnej oraz zupełnej nowości – sprzedaży bez papieru. Michał Milewski – dyrektor Biura Sprzedaży Ubezpieczeń Detalicznych podkreśla: „Oczywiście nazwa podobnie jak samo narzędzie jest owocem naszej współpracy”. Nowy portal będzie  wsparciem w pracy każdego Agenta, który zmaga się z IDD, RODO, APK oraz… nadmiarem obowiązków i co się z tym wiąże – permanentnym brakiem czasu.

Źródło: Voice / Mikołajki, 16-18 maja 2019 r.