Jak zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń? To pytanie zadaje sobie wielu agentów ubezpieczeniowych, bez względu na to czy dopiero rozpoczynają działalność, czy od lat funkcjonują na rynku ubezpieczeń. Sposobów na rozwój agencji ubezpieczeń jest dużo, a jednym z nich jest dobra strategia marketingowa. Dlatego ruszamy z minicyklem, który będzie zawierał podpowiedzi co zrobić, by w prosty sposób zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń.

Content marketing, czyli promocja agenta ubezpieczeniowego w internecie

Każdy agent ubezpieczeniowy koncentruje się głównie na klientach, którzy potrzebują polisy w aktualnym momencie. Jednak warto skupić się również na tym, by utrzymywać z nimi kontakt także w okresie pomiędzy transakcjami związanymi zawarciem umowy ubezpieczenia. Dobrym rozwiązaniem jest udostępnianie treści w internecie, które zawierają cenne informacje, nie tylko z zakresu ubezpieczeń, oraz znajdą zastosowanie bez względu na to, czy klient w danym momencie potrzebuje ubezpieczenia np. jak w dobie pandemii można zarejestrować samochód. Chodzi o to, by content marketing przyciągał uwagę klientów na krótki czas, choć kilka razy w miesiącu. W ten sposób agent ubezpieczeniowy sprawi, że zostanie zapamiętany oraz zainteresuje i utrzyma ścisłą grupę odbiorców. Dzieli czemu w prosty sposób będzie mógł zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń.

Warto też pamiętać o tym, że agent ubezpieczeniowy jest nie tylko kimś kto dostarcza polisy ubezpieczeniowe, ale jest także ekspertem, któremu klienci ufają. Z tego powodu wiedza, którą posiada może być dla nich bardzo cenna, a jeśli zostanie przekazana w przystępny sposób nie tylko w kontekście sprzedaży ubezpieczeń agent ubezpieczeniowy może mieć pewność, że zatrzyma przy sobie więcej ubezpieczających.

Media społecznościowe – rozwój działalności ubezpieczeniowej

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy korzystają już z mediów społecznościowych, ale czy jako agent ubezpieczeniowy wykorzystujesz te kanały do tego, by zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń i rozwijać swoją działalność agencyjną? Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś nie, warto zmienić to w najbliższym czasie. Pewnie choć raz zastanawiałeś się gdzie szukać potencjalnych klientów, otóż można ich znaleźć także online. Jednym z błędów, które w mediach społecznościowych popełniają agenci ubezpieczeniowi jest udostępnianie tylko „suchych” informacji o ubezpieczeniach, co dla wielu osób może być zwyczajnie nudne. Bądź kreatywny i udostępniaj treści, które są wartościowe i ciekawe z perspektywy klienta. Możesz również publikować interesujące pytania i prosić użytkowników o podzielenie się własnymi przemyśleniami. I pamiętaj o tym, by zawsze zareagować na ich odpowiedź. To idealny sposób na nawiązanie kontaktu z klientami.

W następnym artykule przybliżymy kolejne działania marketingowe dla agentów ubezpieczeniowych takie jak budowanie marki czy wizerunek w sieci. Bowiem często okazuje się, że spójny przekaz pomaga efektywnie zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń.

Źródło: opracowanie własne