Jak zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń? W poprzednim artykule przedstawiliśmy takie działania marketingowe jak content marketing czy rozwój działalności ubezpieczeniowej poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych. Tym razem skupiamy się na budowaniu własnej marki oraz spójnym wizerunku agenta ubezpieczeniowego, co w prosty sposób może przełożyć się na zwiększenie zysków ze sprzedaży ubezpieczeń.

Jak zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń? Monitoruj opinie wystawione  online.

Klienci mają duży wpływ na budowanie opinii o Twojej agencji ubezpieczeniowej za pośrednictwem sieci internetowej (np. opinie Google czy Facebook). Wynika to z tego, że większość osób czyta komentarze wystawione online, nawet jeśli dotyczą lokalnych działalności i co ważne ufa tym opiniom w takim samym stopniu jak osobistej rekomendacji. Dlatego uzyskanie dobrych recenzji w internecie jest bardzo ważne dla agenta ubezpieczeniowego. Zastanawiasz się jak uzyskać pozytywne komentarze dotyczące sprzedaży ubezpieczeń? Nie będziemy odkrywczy, jeśli stwierdzimy, że po prostu musisz dobrze wykonywać swoją pracę co będzie przekładało się na zadowolonych klientów, którzy będą się tym chwalić. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszyscy muszą wiedzieć jak cenne są dla Ciebie ich pozytywne opinie, dlatego nie wstydź się o nie prosić.

Zarządzanie swoim wizerunkiem w sieci wymaga też monitorowania wystawionych opinii oraz aktywnego rozwiązywania problemów. Możliwość wystawienia pozytywnego komentarza, oznacza też, że klient może wystawić negatywną opinię. Wówczas najlepszą reakcją jest zadawanie pytań np. dotyczących tego, co możesz zrobić, aby w przyszłości lepiej zająć się danym problemem. Warto również pogodzić się z tym, że tak naprawdę żaden agent ubezpieczeniowy nie jest w stanie uszczęśliwić absolutnie każdego klienta. Po prostu wykonuj swoją pracę jak najlepiej zapewniając klientom doskonałą obsługę, wówczas Twoja baza lojalnych klientów będzie rosła a wraz z nią pozytywne opinie na temat Twoje działalności ubezpieczeniowej. To będzie przekładało się na nowych klientów, a tym samym pozwoli zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń.

Spójność marki agenta ubezpieczeniowego

Spójny wizerunek agenta ubezpieczeniowego to coś, o co powinien zadbać każdy pośrednik ubezpieczeniowy. Dlatego warto upewnić się, że Twoje dane są takie same zarówno na Twojej stronie internetowej, koncie z opiniami czy w mediach społecznościowych itp. a następnie aktywnie je monitorować. Pamiętaj o tym, że utrzymanie spójności marki polega na tym, by klienci zawsze mieli dostęp do aktualnego numeru telefonu, adresu biura ubezpieczeń czy maila. W ten sposób w prosty sposób będą mogli się z Tobą skontaktować, nie tracąc czasu na poszukiwania. A każdy klient, który do Ciebie trafi potencjalnie będzie zainteresowany zakupem jakiejś ochrony ubezpieczeniowej. Tym samym pozwoli to zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń.

I uwaga! Nie tylko publikowane dane muszą być spójne z naszym wizerunkiem. Ważne jest również to, by odpowiadać na wiadomości, komentarze, tweety, maile czy rozmowy telefoniczne w takim samym tonie.

Responsywna strona internetowa dla agenta ubezpieczeniowego

W dzisiejszych czasach ludzie nie rozstają się z telefonami. Dlatego warto skoncentrować się na responsywnej stronie internetowej, tak aby potencjalni klienci, którzy będą odwiedzali Twoją stronę internetową za pomocą telefonu lub tabletu mogli wykorzystać w pełni jej możliwości. Pamiętaj o tym, że większość osób korzystających z urządzeń mobilnych chętniej wraca na strony, które są w pełni zoptymalizowane do telefonu czy tabletu, ponieważ jest to dla nich dużo wygodniejsze.

Wszystkie wyżej wymienione pomysły pozwalają zwiększyć sprzedaż ubezpieczeń. Jednak w sytuacji w której brak nam czasu na wprowadzenie wszystkich dotychczas zaproponowanych rozwiązań warto skupić się choć na jednym i na bieżąco monitować jego wpływ na wzrost sprzedaży polis.

Źródło: opracowanie własne