biurko

Kilka tygodni temu do naszej grupy Agenci Ubezpieczeniowi – forum wymiany opinii, chciał dołączyć Jakub Lewandowski – przyszłoroczny maturzysta, który już dzisiaj wie, że chce zostać agentem ubezpieczeniowym. Mało tego, Jakub już współpracuje z firmą OVB Allfinanz. Ta pewność wykonywania w przyszłości zawodu agenta ubezpieczeniowego sprawiła, że postanowiliśmy przedstawić Jakuba naszym czytelnikom. Zapraszamy do lektury.

Jakub, jesteś bardzo młodym człowiekiem. Skąd ta pewność, że chcesz być agentem ubezpieczeniowym?  

To się zaczęło w połowie stycznia 2018 roku. Poznałem mojego dobrego kolegę Jakuba. Właściwie poznał nas wspólny znajomy, nie mógł ze mną pójść na siłownię i umówił mnie z Kubą. Tam się poznaliśmy. Od gimnazjum moim zainteresowaniem była ekonomia, więc o tym rozmawialiśmy. Powiedział mi czym się zajmuje zawodowo. Najbardziej zafascynował mnie sposób pracy (samodzielność), możliwość rozwoju i pomoc ludziom. A przekonałem się, że chcę to robić po spotkaniu u Kuby w biurze. Przeprowadził ze mną Analizę Potrzeb Klienta.

Każdy zawód wymaga określonych cech osobowościowych. Jakie według Ciebie cechy powinien posiadać agent ubezpieczeniowy?

Moim zdaniem najważniejszymi cechami osobowości agenta, a raczej osobistego opiekuna, to rzetelność, zaradność, ciekawość, cierpliwość, autentyczność, wytrwałość, pracowitość i konsekwencja, a przede wszystkim empatia. 

Czy ktoś z Twojej rodziny jest agentem ubezpieczeniowym? Pytam, bo podjęcie decyzji zawodowej w tak młodym wieku jest raczej mało spotykane, więc może masz wzorce w rodzinie?

W mojej rodzinie nie ma agentów ubezpieczeniowych. Moim wzorcem był i jest Jakub. Akurat w mojej rodzinie odkąd pamiętam jest przekonanie, że warto wręcz trzeba się ubezpieczać. Tak jak mówi przysłowie: “przezorny zawsze ubezpieczony”.

Jaki kierunek studiów chcesz obrać?

Chcę studiować psychologię biznesu. Zafascynowała mnie ta nauka, gdy uczęszczałem na zajęcia rozwijania umiejętności społecznych. Moje zajęcia prowadziła Pani Iza, która mnie zaraziła pasją do psychologii. Nawet pożyczała mi książki, które są lekturami pierwszego roku psychologii. Mówiła, że jestem jedyną osobą, której pożyczała książki naukowe.

Czy oprócz bycia agentem masz jakieś inne „nie zawodowe” plany na życie?

Mam inne plany, chce rozszerzać wiedzę o ubezpieczeniach i ogólnie o finansach przez swojego bloga i projekt LEM, czyli Lekcje Ekonomii dla Młodzieży. W projekcie biorą udział uczniowie szkół średnich. Niezwykle satysfakcjonującym jest przekazywanie niewiele młodszym ludziom wiedzę o podstawach ekonomii.

Młodzi ludzie nie myślą często o swojej przyszłości i kwestii ubezpieczeń. Jaki masz pomysł na to, by ze swoją ofertą z produktami ubezpieczeniowymi dotrzeć do młodych ludzi?

Niestety młodzi ludzie nie myślą o swojej przyszłości. Widzę to po części swoich znajomych. Ich przekona jakieś dramatyczne wydarzenie z życia np.: wypadek lub śmierć bliskiej osoby. Myślę, że najlepszym sposobem do dotarcia do innych młodych ludzi jest przekazywanie wiedzy i przykład. Dzięki projektowi LEM przekazuję wiedzę o ekonomii, a dzięki mediom społecznościowym wiedzę o ubezpieczeniach. Przykładem jestem ja, ubezpieczam się – posiadam polisę NNW. Przykładem są również moi rodzice, którzy początkowo byli sceptyczni do odkładania na emeryturę. Obecnie posiadają polisę do której przekonywałem ich prawie rok! Właściwie jest to produkt oszczędnościowo-inwestycyjny z ubezpieczeniem NNW, aby nie płacić 19% podatku.

Kto z branży ubezpieczeniowej Ci imponuje i jakie Towarzystwa uważasz za najlepsze?

Poza moimi trochę starszymi kolegami z biura imponują mi Edward Wszechmogący (od autora: przeczytaj nasz wywiad z Edwardem „Edward Wszechmogący – agent łamiący stereotypy”), Ryszard Zawadzki i Dariusz Halczok. Posiadają wielką wiedzę merytoryczną i ogromne doświadczenie. Poza tym w bardzo prosty sposób prowadzą ludzi po zawiłym świecie finansów. Jednak najbardziej mi imponuję Dariusz Halczok, ponieważ jest Dyrektorem Krajowym firmy, w której pracuję.

Każde Towarzystwo posiada lepszy produkt w swojej specjalizacji np: Gothaer ma najlepsze ubezpieczenia nieruchomości, Signal Iduna ma najlepsze ubezpieczenia na życie. Moi rodzice mają ubezpieczone mieszkanie w Gothaer, a ja sam mam NNW w Signal Iduna, dzięki czemu mogą polecić te Towarzystwa.