Wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym to dosyć ciekawa alternatywa na wakacje. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę spędzania wolnego czasu. Agroturystyka staje się też popularnym rodzajem działalności gospodarczej. Z pewnością warto zadbać o jej właściwą ochronę.
Ubezpieczenie działalności agroturystycznej
Świadczenie wysokiej jakości usług, niezapomniana atmosfera oraz ciekawe atrakcje stanowią podstawę działalności agroturystycznej. Jednak właściciele gospodarstw tego typu powinni pamiętać także o ubezpieczeniu. I to nie tylko siebie czy bliskich pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym, ale również swoich pracowników i turystów.
W ofercie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” znajdziemy kompleksową propozycję ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu świadczenia usług agroturystycznych. Produkt ten skierowany zarówno do rolników posiadających gospodarstwa rolne, jak i przedsiębiorców prowadzących agrobiznes. Ochrona ubezpieczeniowa rolników w ramach pakietu „Bezpieczna Zagroda” opiera się na rozszerzeniu ubezpieczenia OC w życiu prywatnym o odpowiedzialność cywilną za szkody związane ze świadczeniem usług agroturystycznych. Przykładem takich szkód może być uszkodzenie ciała czy rozstrój zdrowia.
Natomiast przedsiębiorcy, którzy prowadzą agrobiznes mogą objąć dodatkową ochroną swoją działalność i wykupić ubezpieczenie OC z tytułu świadczenia usług agroturystycznych w ramach pakietu „Bezpieczny Agrobiznes”. Co więcej, oferta TUW „TUW” dostępna jest także dla osób, które odpłatnie udostępniają turystom miejsca noclegowe, np. w pokojach gościnnych, kwaterach oraz na polach biwakowych i kempingach.
Kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa
Wspomniana oferta ubezpieczeniowa pozwala na objęcie ochroną nie tylko ubezpieczonego, ale też i te osoby, które pozostają z nim we wspólnym gospodarstwie domowym oraz pracowników osoby ubezpieczonej. Warto podkreślić, że warunkiem udzielenia tego rodzaju ochrony ubezpieczeniowej jest ubezpieczenie w TUW „TUW” budynków od ognia i innych zdarzeń losowych. Dodatkowo rolnik czy przedsiębiorca, który oferuje usługi agroturystyczne może również ubezpieczyć turystów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), do których mogłoby dojść na terenie jego gospodarstwa.
Istotną kwestią jest to, że gospodarze prowadzący żywienie zbiorowe mogą ubezpieczyć się także na wypadek sytuacji, w której turyści ucierpieli wskutek spożycia żywności oferowanej w gospodarstwie agroturystycznym lub ponieśli szkody związane z przeniesieniem chorób zakaźnych i zakażeń wywołujących zatrucia pokarmowe.
Bezpieczna agroturystyka
Niewątpliwie liczne atrakcje proponowane przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych to ciekawa forma wypoczynku. Gospodarze na miejscu mogą prowadzić m.in. lekcje jazdy konnej, turystykę konną, udostępniają rowery, kajaki, łódki, a także korty tenisowe czy wyciągi narciarskie. Także i ewentualne szkody związane z prowadzeniem tej formy działalności mogą zostać objęte ochroną ubezpieczeniową przez TUW „TUW”.
Ponadto ubezpieczyciel proponuje rozszerzenie ubezpieczenia o odpowiedzialność cywilną ubezpieczonego za szkody dotyczące przedmiotów wniesionych przez turystów do pokoi gościnnych, kwater oraz na teren kempingu. Ochroną można także objąć szkody dotyczące rzeczy powierzonych osobie ubezpieczonej w celu umieszczenia rzeczy w miejscu przeznaczonym lub wskazanym.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“