Z pewnością większość z nas woli nie zaprzątać sobie głowy przykrymi rzeczami. Z zasady nie dopuszczamy do siebie myśli o sytuacjach, które mogłyby znacząco odmienić nasze życie. Jednak warto rozważyć to, że nieszczęśliwy wypadek jest czymś całkiem realnym.  A co za tym idzie możemy się przed nim odpowiednio zabezpieczyć, tak by uniknąć dodatkowych kosztów. 

Nieszczęśliwy wypadek – co to jest? 

Na początku warto przypomnieć, czym właściwie jest nieszczęśliwy wypadek. Zgodnie z większością definicji zdarzenie, które można nazwać nieszczęśliwym, to takie, które wydarzyło się niespodziewanie i nagle. Zaś odpowiedzialna za niego jest jakaś przyczyna zewnętrzna, która jest niezależna od woli poszkodowanej osoby. W efekcie takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia ciała bądź śmierci. Dodajmy, że zdarzenie to nie może mieć związku z istniejącą już chorobą. 

Kosztowny powrót do zdrowia 

O ile drobne urazy, takie jak skaleczenia czy wybicia palców, nie są drogie i nie wymagają długiego procesu leczenia, to poważniejsze uszkodzenia mogą ciągnąć się za nami przez długie lata. Nie tylko ze względu na długotrwały okres leczenia, który wydłuża się przy złamaniach różnego rodzaju, ale również przez wysokie koszty. 

W takim przypadku najczęściej też nie możemy wykonywać swojej pracy – czy to przez kilka tygodni, czy miesięcy. Niestety w tym czasie nikt nie zwolni nas z obowiązku opłacania czynszu, prądu, opłat za media, telefon, czy innych stałych zobowiązań. Nie mówiąc już o spłacie kredytu, czy też wydatkach związanych z codziennym funkcjonowaniem. 

Niemal pewne jest, że gdy dojdzie do złamania którejś z kończyn konieczna będzie rehabilitacja. A jak wiadomo, realia naszej służby zdrowia nie są zachęcające. Długotrwałe oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty jest już normą. Tymczasem zbyt długie odkładanie rozpoczęcia rehabilitacji może skutkować poważnymi konsekwencjami, np. dłuższym okresem potrzebnym do tego, by dojść do sprawności, czy też osiągnięcie tylko częściowej sprawności, spadek wydolności, ogólne osłabienie organizmu. Bez wątpienia dobrym rozwiązaniem w tego typu przypadkach może być prywatna opieka zdrowotna. Jednak wiąże się to z wysokimi kosztami. 

Jak uniknąć kosztów po wypadku? 

Warto zdawać sobie sprawę, że pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, czy też naszych stałych zobowiązań finansowych jest możliwie dzięki polisie, jaką jest ubezpieczenie NNW. Jednak przy zawieraniu takiej umowy należy dokładnie sprawdzić, jaki zakres ubezpieczenia oraz jaką kwotę ubezpieczyciel gwarantuje przy nieszczęśliwym wypadku. Istotne jest to, czy ta kwota jest na tyle wysoka, by zapewnić nam pokrycie naszych wydatków, zarówno codziennych jak i stałych oraz czy zapewni nam dostęp do prywatnej opieki medycznej i rehabilitacji. 

Ubezpieczenie na wypadek 

Na rynku ubezpieczeniowym możemy znaleźć wiele ofert produktów NNW. Jak wybrać najlepszą dla siebie polisę? Ciekawym i kompleksowym rozwiązaniem jest ubezpieczenie oferowane przez MetLife – Na Wypadek. Przy zawieraniu umowy możemy dobrać zarówno zakres ochrony, jak i wysokość kwot, na jakie chcemy być chronieni, do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Co więcej, możemy też objąć ochroną naszych najbliższych, w zakresie dopasowanym do nich. A dodatkowo w bonusie otrzymamy Pakiet Rehabilitacyjny Assistance. Co to oznacza w praktyce? Dzięki polisie nie musimy martwić się o szybką organizację i koszty związane z rehabilitacją po wypadku. Nie mniej ważne są konsultacje u lekarzy specjalistów – badania pomagają w dokładnej analizie naszego zdrowia. To wszystko zostanie zorganizowane szybko, bezkosztowo i w sposób wygodny dla nas. W ramach posiadanego ubezpieczenia otrzymamy pieniądze, dzięki którym po wypadku będziemy mieć środki na nasze różnego rodzaju niezbędne wydatki. Dzięki temu zyskamy poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że zabezpieczyliśmy się w najlepszy możliwy sposób. 

Źródło: MetLife