W ofercie Concordia Polska Grupa Generali pojawiło się nowe ubezpieczenie flot rolniczych. Ochrona samochodów oraz samobieżnych maszyn rolnych na jednej umowie jest unikalnym rozwiązaniem. Co ważne taka formuła zbiorczego ubezpieczenia pozwala na obniżenie ceny polisy i daje gwarancję stałości warunków i składki w całym okresie obowiązywania zawartej umowy generalnej.
Zbiorcze ubezpieczenie pojazdów rolniczych
Jak podaje Concordia ubezpieczenie na warunkach flotowych można wykupić już od 5 pojazdów. Samochody oraz samobieżne maszyny rolnicze muszą należeć do jednego właściciela. Przykładowo mogą to być zarówno pojazdy osobowe jak i dostawcze, traktor z przyczepą lub kombajn.
– W przypadku polisy Agro Flota jedna oferta obejmuje pojazdy samochodowe, maszyny rolnicze oraz ich wyposażenie. Ubezpieczamy wszelkie maszyny wykorzystywane w uprawie lub hodowli. Zarówno samobieżne, jak ciągniki czy kombajny, jak i podwieszane i ciągnięte – wyjaśnia Mariusz Gilicki, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacji w Concordii Polska Grupa Generali. – Dla rolnika włączenie do jednej polisy wielu pojazdów to istotna korzyść, bo otrzymuje zniżki w składce, a warunki i składki za ubezpieczenie jego samochodów i maszyn nie ulegną zmianie w okresie obowiązywania umowy generalnej. Ochrona w formie polisy flotowej to również dodatkowe zniżki, które przekładają się na niższy koszt ubezpieczenia pojazdów i maszyn rolnika.
Z punktu widzenia osób prowadzących agrobiznes niezwykle ważne jest to, że pojazdy i maszyny rolnicze objęte są ochroną ubezpieczeniową zarówno w trakcie przechowywania ich w obrębie gospodarstwa, jak i podczas prowadzenia prac polowych czy przejazdu z pola do domu. A przecież właśnie poza gospodarstwem maszyny są najbardziej narażone na najbardziej kosztowne szkody takie jak spalenie czy kradzież.
Mechanizacja pracy na roli postępuje
Z informacji przekazanych przez ubezpieczyciela wynika, że ubezpieczenie flotowe pojazdów rolniczych nie jest dedykowane tylko dla rolników, ale też dla szeroko rozumianego biznesu agro. Co oznacza, że z oferty mogą skorzystać także podmioty, które wytwarzają środki produkcji dla rolnictwa i przemysłu spożywczego. A także te osoby, które zajmują się skupem surowców rolnych, ich przechowywaniem i transportem, hurtowym i detalicznym handlem żywnością, a także przemysłem spożywczym.
Analizy pokazują, że w Polsce z roku na rok rośnie liczba pojazdów i maszyn, które są wykorzystywane w tego typu działalności. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) od stycznia do końca października 2020 roku zarejestrowano 8316 szt. nowych ciągników. To o 1226 szt. (17,3%) więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku (wówczas było to 7090 szt.).
– Nowa oferta Concordii odpowiada na potrzeby zmieniającej się pracy rolników. Mechanizacja ułatwia pracę na roli, a my staramy się ułatwiać ochronę floty, która jest w posiadaniu rolników. Stąd łączenie wielu pojazdów w jednej polisie, zamiast podpisywania kilku umów oddzielnie na każdy z nich. Co również jest ważne, takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie pełnej ochrony w niższej cenie – dodaje ekspert Concordii Polska.
Nowa oferta ubezpieczenia flotowego pojazdów rolniczych może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób działających w branży agro, chociażby z uwagi na stałość warunków w okresie trwania umowy generalnej.
Nie tak dawno ubezpieczyciel wprowadził również nowe rozwiązania w przypadku ubezpieczenia gospodarstw rolnych, dopasowując ofertę do aktualnych potrzeb rolników.
Źródło: Concordia Polska Grupa Generali