picie alkoholu na rowerku wodnym

Nawet najlepsze polisa ubezpieczeniowa nie pomoże, gdy zabraknie nam zdrowego rozsądku i wiedzy. Kończące się wakacje dla wielu z nas były czasem relaksu i zabawy nad wodą. Właśnie w ten ostatni weekend przypominamy o tym, by nad wodą zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, gdy często podczas plażowania pojawia się alkohol i brawura.

Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!

Alkohol, woda i brawura to śmiercionośne połączenie. Co roku w polskich akwenach tonie tysiące osób. Przez całe wakacje prowadzone były akcje informacyjne mówiące o tym, by zawsze pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa nad wodą. Poniżej przypominamy kilka mocnych kampanii.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Jest to akcja informacyjno-edukacyjna poświęcona bezpieczeństwu osób, które przebywają w wodzie lub nad wodą. Adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.). 

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do końca września 2019 r. 

fot: Kręci Mnie Bezpieczeństwo Nad Wodą – KM PSP Tarnobrzeg/ YouTube.com

źródło: YouTube.com, policja.pl