Program do fakturowania znacząco ułatwia pracę księgowego. Program ten świetnie sprawdza się w małych oraz średnich przedsiębiorstwach. Dzięki niemu w krótkim czasie można edytować dokumenty dotyczące sprzedaży oraz zakupu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Program do wystawiania faktur – dla kogo? 

Program do fakturowania pozwala na szybkie wystawienie oraz edytowanie wszystkich dokumentów dotyczących sprzedaży, oraz zakupu. Do takich dokumentów należą: faktury VAT, faktury zaliczkowe, paragony, korekty, rachunki, zamówienia czy noty. Wystawianie dokumentów możliwe jest w kilku językach oraz walutach. Można również wyszukiwać firmy w bazie GUS, prowadzić rejestrację ewidencji VAT na potrzeby księgowości. Wystawianie faktur w tym programie jest intuicyjne i polega na kilka kliknięciach myszką. Prosty program do faktur będzie również dobrym wyborem dla osób starszych. 

Wystawianie faktur – co warto wiedzieć o tym programie? 

Ewidencja VAT na potrzeby księgowania rozbita jest na podsumowania stawek VAT. Tak samo w przypadku raportów sprzedaży, raportów programu, rejestrów przelewów czy raportów kasowych. Poza tym statystyki z wykresami 3D obrazują sprzedaż towaru w danym okresie. Ta aplikacja daje również możliwość importu oraz eksportu danych w różnych formatach: TXT, CSV, SQL, XML, Excel. 

Możliwy jest również eksport dokumentów do systemu takiego jak: Skarbnik, Rachmistrz, Optima. Poza tym wersja PRO daje też szansę na import sprzedaży do programu z aukcji takich jak Allegro. Poza tym zajmuje się współpracą z platformami handlowymi. 

Program pomocny w wystawianiu faktur

Wysyłka faktur w formacie programu jest możliwa jako HTML oraz PDF. W programie dostępna jest także wyszukiwarka firm GUS. W prosty sposób możemy wprowadzić automatyzację procesu wystawiania faktur, zapamiętywania wprowadzania ustawień oraz posiadania wyszukiwarki firm z internetowej bazy GUS. Dostępne są także takie opcje jak szukanie po NIP, REGON, automatyczne kody pocztowe, skróty klawiaturowe czy sprawdzanie, czy wystawianie faktur idzie zgodnie z planem. 

Program umożliwia możliwość druku dokumentów kosztowych czy faktur zaliczkowych. Możemy wystawić fakturę w innym języku i następnie ją wydrukować. Możliwa jest też opcja zobaczenia faktur kosztowych w języku niemieckim, czeskim, francuskim, czy szwedzkim. Wysyłanie faktur może być poprzedzone skonfigurowaniem wyglądu dokumentów według własnych preferencji. Można zmienić logo, dodać pieczątki, stworzyć stopki, oraz dodać własne słownictwo. 

Program do faktur – jakie daje możliwości pracy? 

Niezależnie od tego, czy praca jest stacjonarna czy zdalna program będzie ułatwiał pracę. Dobrze wesprze małe firmy oraz będzie dobra dla średnich przedsiębiorstw. Możliwe będzie, by wystawić faktury cykliczne czy faktury kosztowe. Program ten pozwala na pracę na dowolnej ilości stanowisk. Pracownicy mogą sprawdzać dane czy dokumenty niezależnie od znajdującego się stanowiska. 

Czym jest faktura vat? 

Faktura VAT to najczęściej wybierany dokument, który świadczy o dokonywaniu transakcji. Wystawianie faktur może odbywać się przez drogę papierową oraz elektroniczną. Jednak w dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od drogi papierowej. Program do fakturowania umożliwia jednocześnie wydruk i wysyłkę dokumentów. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w mniejszych oraz średnich przedsiębiorstwach. Poza tym nowoczesne programy umożliwiają także wystawianie innych dokumentów: raportów kasowych, paragonów czy wielu innych dokumentów.

Artykuł partnera