1 września AGRO TUW rozpoczęło jesienny sezon sprzedaży obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń upraw rolnych dotowanych z budżetu państwa. Polisy uprawowe będzie można kupić w placówkach pocztowych oraz wielu multiagencjach ubezpieczeniowych. 

Jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw już rusza 

W tym roku jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rusza wcześniej niż do tej pory – polisy można nabyć już od pierwszego września. Z uwagi na zwiększenie dopłat budżetowych do ubezpieczenia upraw, większa jest dostępność polis uprawowych w AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Polisy można kupić w placówkach pocztowych w całym kraju oraz w wielu multiagencjach ubezpieczeniowych. 

Od lat systematycznie rozszerzamy sieć sprzedaży polis uprawowych, tak aby stały się one jak najbardziej dostępne dla rolników. Można powiedzieć, że ubezpieczenia upraw z AGRO TUW obecnie są na wyciągnięcie ręki, bo do listy punktów, gdzie do tej pory można było podpisać umowę, doszły nowe multiagencje a także pośrednicy naszego agenta wyłącznego tj. Green Lab. Dzięki współpracy z Grupą Poczty Polskiej sieć sprzedaży AGRO TUW pokrywa cały kraj. Zwiększyła się także dostępność finansowa ubezpieczeń upraw – oprócz praktycznie nieograniczonej limitami dotacji z budżetu państwa, pozostałą część składki rolnik może sfinansować z dopłat bezpośrednich poprzez cesję. Możliwość złożenia wniosku o cesję jest dostępna do końca września br. – mówi Daniel Zahorenko, Wiceprezes Zarządu AGRO TUW. 

Ubezpieczenie upraw w AGRO Ubezpieczenia 

Z opublikowanych informacji wynika, że w tym sezonie rolnicy mogą ubezpieczyć uprawy zbóż ozimych i ich mieszanek (ziarno); rzepak i rzepik, wykę ozimą, groch ozimy (nasiona); warzywa ozime (podziemne części roślin); drzewa i krzewy owocowe, nasadzenia truskawek (nasadzenia). W tym roku oferta została rozszerzona także o Pakiet Przymrozki, który chroni owoce drzew i krzewów owocowych od przymrozków. 

Ubezpieczenia są dostępne w kilku pakietach:  

  • Pakiet zima podstawowy – obejmujący ujemne skutki przezimowania, wiosenne przymrozki oraz grad; 
  • Pakiet zima – obok powyższych ryzyk uwzględnione są także deszcz nawalny, lawiny, obsunięcia się ziemi, huragan i pioruny; 
  • Pakiet zima klimat – zawierający powyższe ryzyka i chroniący także przed skutkami suszy;  
  • Pakiet Przymrozki – dedykowany dla owoców drzew i krzewów. 

Obowiązkowe ubezpieczenie upraw 

Przypominamy, że obowiązkowe ubezpieczenia upraw z dofinansowaniem z budżetu państwa (do 65%) skutecznie zabezpieczają rolników przed stratami związanymi ze zjawiskami pogodowymi. Ubezpieczyciel podkreśla, że z zawarciem polisy zabezpieczającej uprawy nie warto czekać do ostatniej chwili. Cieszyć może fakt, że z roku na rok zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi rośnie. Wpływ na to mają doświadczenia ostatnich lat, które obfitowały w katastrofalne dla upraw zjawiska pogodowe. 

Ubezpieczyciel dodaje, że działalność rolniczą dodatkowo zabezpieczają ubezpieczenia dobrowolne, które są w całości opłacane przez ubezpieczających. Gwarantują one ochronę w przypadku wszystkich ryzyk pogodowych, pożaru oraz transportu plonu. 

Źródło: Agro Ubezpieczenia