W przypadku zajścia szkody powinniśmy na samym początku zadbać o bezpieczeństwo na miejscu wypadku. Następnie wezwać służby ratunkowe. W ułatwieniu likwidacji szkody pomoże nam spisanie Wspólnego Oświadczenia o Zdarzeniu Drogowym. Dowiedz się co powinieneś zrobić oraz ile czasu będziesz potrzebował na zgłoszenie szkody.

Co trzeba zrobić aby zgłosić szkodę w AXA?

To ile czasu mamy na jej zgłoszenie zależy od tego jakiego jest rodzaju oraz jaki wariant ubezpieczenia posiadamy. Natychmiast należy zgłosić szkodę z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Najkrótszy czas prezentowania postulatów o naprawienie tego rodzaju szkód wynosi trzy lata od daty zdarzenia. Czas ten może się wydłużyć, wszystko zależy od okoliczności w jakich doszło do powstania szkody. Pożar, kradzież lub uszkodzenie szyb w pojeździe musimy zgłosić w ciągu 2 dni od daty zdarzenia lub dni w którym dowiedzieliśmy się o kradzieży.  W przypadku AC oraz ubezpieczenia NNW, na zgłoszenie szkody mamy 7 dni od zajścia wypadu.

W celu zgłoszenia szkody proponuję skorzystać z wytycznych danego ubezpieczyciela. Warto od razu dołączyć komplet wymaganych dokumentów.