Przedstawiciele Saltus Ubezpieczenia przypominają, że zdrowie wpływa nie tylko na życie prywatne, ale i na sferę zawodową. W związku z tym do roli ambasadorów zdrowia – osób, do których pozostali zgłaszają się o poradę i które na bieżąco poszerzają swoją wiedzę na temat zdrowia – coraz częściej pretendują też pracodawcy.Adam Wojtyca, dyrektor Regionalny Sprzedaży Saltus Ubezpieczenia podkreśla, że pracodawcy powinni dbać o regularne badania pracowników, którzy często w okresie najwyższej aktywności zawodowej, zapominają o swoim zdrowiu:„ Zajmując się ubezpieczeniami zdrowotnymi, widzimy w tym zakresie pozytywne zmiany – z roku na rok firmy coraz bardziej interesują się polisami pozwalającymi ich pracownikom w lepszy sposób dbać o zdrowie. Zwłaszcza, że to coraz łatwiejsze, bo obecnie pakiety medyczne są dostępne zarówno dla dużych firm, jak i tych z sektora MSP”.
 
Badania statystycznie wyraźnie uwidaczniają fakt, że Polska jest najszybciej starzejącym si krajem w Unii Europejskiej. Oprócz tego, do roku 2030 liczba ludności w naszym kraju zmniejszy się 1,5 mln. Ponadto przez najbliższe lata wzrośnie także grupa osób po 67 roku życia, która wymaga długotrwałego, kosztownego i czasochłonnego leczenia. Służba zdrowia stanie się coraz bardziej przeciążona. Jak podkreśla Wojtyca dostęp do specjalistów będzie coraz bardziej utrudniony: „Dostosowywanie się do zmieniających się okoliczności i potrzeb pacjentów to duże wyzwanie. Łatwiej je realizować prywatnej służbie zdrowia dostarczanej przez ubezpieczenia grupowe. Jednym z takich przykładów udogodnień jest nowoczesna i elastyczna konstrukcja ubezpieczeń medycznych, gdzie stawia się nie na ilość wizyt, ale na ich jakość. Już przy najtańszej opcji, pacjent ma szansę skorzystać z całego wachlarza ponad 300 różnych badań. Ma zatem możliwość leczenia się na to, co akurat mu dolega”.
 
Jak powszechnie wiadomo publiczna służba zdrowia nie jest na najwyższym poziomie, dlatego grupowe ubezpieczenia zyskują na coraz większej popularności. Dlatego też rola pracodawców w kształtowaniu prawidłowych postaw i dbaniu o jak najdłuższe utrzymanie pracowników w dobrej formie może okazać się istotna. Po części ze względu na ich cele, a po części ze względu na charakterystykę rynku pracy i presję, jaką na pracodawców wywierają pracownicy oczekujący dodatków w postaci ubezpieczeń zdrowotnych.
 
Źródło: www.saltuszdrowie.pl