Szacuje się, że po polskich drogach jeździ około 50 tysięcy samochodów klasycznych. Właściciele oldtimerów w większości deklarują zainteresowanie możliwością wykupienia dla nich ubezpieczenia AC. Rozwiązaniem dla nich może być ubezpieczenie Warta Klasyki – ubezpieczenie autocasco dla samochodów zabytkowych.

Ubezpieczenie Warta Klasyki

Rośnie rynek samochodów klasycznych. Z deklaracji właścicieli oldtimerów wynika, że aż 90 procent z nich jest zainteresowanych możliwością wykupienia ubezpieczenia AC dla swoich samochodów. Rozwiązaniem dla nich może być ubezpieczenie oferowane przez Wartę – Warta Klasyki, czyli ubezpieczenie autocasco dla samochodów zabytkowych.

Co zatem znajdziemy w ofercie Warta Klasyki? Ubezpieczyciel stworzył produkt, który oferuje posiadaczom aut klasycznych odpowiedni zakres ubezpieczenia oraz sprawną i adekwatną likwidację szkód.

Z deklaracji ubezpieczyciela wynika, że polisa Warta Klasyki zapewnia  poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Ubezpieczenie obejmuje ochroną pojazdy nie tylko na wypadek uszkodzenia, ale także kradzieży. Ponadto w ofercie znajdziemy przyjazną formułę ubezpieczenia od wszystkich ryzyk (tzw. all risks).

Jak możemy przeczytać, posiadacze oldtimerów mogą ubezpieczyć auto 25-letnie lub starsze, którego wartość przekracza 10 000 zł. Co więcej Warta nie wymaga członkostwa w automobilklubie czy rejestrowania samochodu, jako zabytkowego.

Jak wyceniana jest wartość samochodu klasycznego?

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób ubezpieczyciel wycenia wartość samochodu klasycznego. Szczególnie, że każdy oldtimer jest inny – ten sam model z 1967 roku może być wart 10 000 zł lub 30 000 zł. Wszystko zależy od jego stanu, wyposażenia, a także od sposobu dokonywania napraw. Dlatego przed zawarciem umowy ubezpieczyciel analizuje dokumentację auta i dostarczone przez nas zdjęcia.

W wielu przypadkach konieczne są także oględziny samochodu, więc Warta wytypowała grupę przygotowanych rzeczoznawców, którzy wykonują profesjonalną wycenę. Co ciekawe, w niektórych sytuacjach jest także możliwe przeprowadzenie oględzin online, które odbywają się za pomocą aplikacji na smartfony.

Likwidacja szkody w przypadku oldtimera – jak wygląda?

Z całą pewnością posiadacze samochodów klasycznych chcą, by w razie szkody ubezpieczyciel pokrył wszystkie realne koszty naprawy pojazdu. Jednak w przypadku oldtimerów nie funkcjonuje coś takiego jak katalog cen części czy standardowe stawki za robociznę.

Dlatego likwidacją szkód z ubezpieczenia Warta Klasyki zajmuje się przypisany zespół likwidatorów. To oni ustalają odszkodowanie na poziomie odpowiadającym realnym, pełnym kosztom przywrócenia pojazdu do stanu sprzed szkody, bez stosowania tzw. amortyzacji. Uwzględniają przy tym ceny rynkowe usługi i części zamiennych dostępnych dla danego modelu pojazdu.

Źródło: Warta SA