Wszystkie osoby, które mogą pochwalić się dobrą historią kredytową w BIK maja gwarancję na to, że przy zakupie ubezpieczenia turystycznego, rowerowego, car assistance, czy home assistance uzyskają specjalne rabaty. Biuro Informacji Kredytowej we współpracy z Europ Assistance Polska i BeforeYouGo przygotowało dla swoich klientów promocyjne pakiety ubezpieczeń.

 
Każda osoba, która chociaż raz zaciągnęła kredyt, rozpoczęła budowanie swojej historii kredytowej
 
Biuro Informacji Kredytowej gromadzi i udostępniania informacje o tym, jak uczestnicy rynku – osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze, spłacają swoje zobowiązania kredytowe. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi, które przekazują do BIK informacje o udzielanych i spłacanych kredytach oraz pożyczkach, możliwe jest monitorowanie historii kredytowej każdego z nas. Na podstawie historii kredytowej kredytobiorcy, BIK wylicza ocenę punktową. Ma na nią wpływ wiele czynników, jednak największe znaczenie ma terminowość spłacania rat kredytowych. Punkty prezentowane są dodatkowo w formie gwiazdek (1-5 gwiazdek). Im więcej gwiazdek BIK, tym lepszy scoring oraz wyższa wiarygodność kredytowa.
 
Warto dbać o pozytywną historię kredytową
 
Dla klientów z najlepszą historią kredytową, BIK we współpracy z partnerami proponuje specjalne oferty ubezpieczeń ze zniżką, które dowodzą, że posiadanie pozytywnej historii kredytowej przynosi wiele korzyści, nie tylko wtedy, jeśli staramy się o kolejny kredyt lub pożyczkę. Potwierdza to Marcin Gozdek, Dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego w Biurze Informacji Kredytowej wyjaśnia: „Proponując naszym klientom zniżki na oferty partnerów, chcemy udowodnić, że pozytywna historia kredytowa to nie tylko szansa na uzyskanie kolejnego kredytu, ale również realne korzyści w innych obszarach, np. ubezpieczenia czy produkty assistance”.
 
Jak skorzystać z oferty?
 
„Klient wiarygodny finansowo, to osoba, której można zaufać i zaoferować konkretne rabaty. Z oferty może skorzystać klient, który założy konto w portalu BIK.pl i sprawdzi w swoim raporcie ocenę punktową oraz liczbę gwiazdek, wymaganą do skorzystania z oferty” – wyjaśnia Marcin Gozdek. Klienci mogą skorzystać z 20% zniżki na ubezpieczenie „Pomoc Rowerowa”, które zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży z włamaniem. Z kolei Pomoc w Domu i Pomoc na Drodze to assistance, który Klienci mogą zakupić ze zniżką 10%. Pakiety te przydadzą się w sytuacji awarii pralki, popsutego telewizora, pękniętej opony, czy problemów z silnikiem auta.
 
Źródło: www.europ-assistance.pl