kierowca

Pod nazwą Teraz by Aviva, ubezpieczyciel wprowadza ubezpieczenie autocasco na godziny. Oferta skierowana jest do tych właścicieli samochodów, którzy rzadko korzystają z auta. Jak podkreśla prezes Avivy Adam Uszpolewicz – podczas lata z usługi skorzysta co najmniej 100 tys. osób.

Aviva: „Nasza nowa usługa wpisuje się w coraz silniejszy trend płacenia tylko za to, z czego faktycznie się korzysta i czego używa”  

Jak wskazał szef Avivy – do najczęstszych powodów, dla których Polacy nie wykupują ubezpieczenia AC, zalicza się niską wartość auta oraz wysoką cenę ubezpieczenia. Wśród Polaków panuje również przeświadczenie, że nie stać ich na tego typu ochronę. Jednak są zdania, że istnieje szereg sytuacji życiowych, w których AC by się przydało. Do takich sytuacji zaliczyć możemy min.: wyjazd na wczasy czy weekendowy wypad za miasto.

Zdecydowana większość Polaków kupuje w sieci

 „Aż 64% Polaków deklaruje, że kupuje cokolwiek przez internet, tyle samo korzysta ze smartfonów. Tylko w I kwartale zrealizowali oni 100 mln transakcji mobilnych. Natomiast przenosząc to samo do świata ubezpieczeń – to tylko 5% sprzedaży produktów ubezpieczeniowych odbywa się przez kanały zdalne, a tylko 2% sprzedaje się przez internet – są to głównie bardzo proste ubezpieczenia turystyczne” – powiedział prezes Avivy w Polsce.

Dodał, że: „Z badania przeprowadzonego przez Avivę wynika, że 66% osób wyraziło zainteresowanie pobraniem aplikacji Teraz, 92% stwierdziło, że Teraz jest dopasowane do potrzeb, a 93%, że wyróżnia się na tle konkurencji”.

Ubezpieczenie Teraz by Aviva wykupisz na kilka godzin

Jak podaje ubezpieczyciel – polisę Teraz by Aviva można wykupić na kilka godzin (warunki określają minimalny czas – od  3 godzin). Ubezpieczenie można również nabyć na kilka dni lub tygodni jak i na cały miesiąc (maksymalny okres ubezpieczenia – 30 dni).

Zakres terytorialny

Ubezpieczenie zasięgiem terytorialnym obejmuje Europę (z wyjątkiem Rosji, a w przypadku kradzieży – również z wyłączeniem Mołdawii, Białorusi i Ukrainy). W razie szkody – można ją zgłosić za pomocą aplikacji.

Autorski pomysł ekspertów z Avivy

Całą koncepcję ubezpieczenia, które „działa” na czas, aplikację Teraz oraz model dystrybucji opracował i stworzył wewnętrzny zespół specjalistów w Avivie: „To jest wyłącznie polski produkt. Taka usługa pojawiła się na niektórych rynkach zagranicznych, np. w Wielkiej Brytanii, gdzie jest szczególnie wykorzystywana przez młodych, jeszcze niedoświadczonych kierowców” – powiedział prezes.

Źródło: www.money.pl