TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przygotował bezpłatny poradnik „Bezpieczeństwo pożarowe – kompendium wiedzy”. Opracowane przez ubezpieczyciela materiały zapewniają wsparcie dla przedsiębiorstw i instytucji w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego.

Bezpłatny poradnik dla klientów TUW PZUW TUW

Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przygotował bezpłatny poradnik „Bezpieczeństwo pożarowe – kompendium wiedzy”. Dokument ten dostarcza informacji na temat zapobiegania pożarom i ochrony przed nimi.

– Przezorność i zapobiegliwość w tak ważnej dziedzinie, jak bezpieczeństwo pożarowe, jest szczególnie ważne, ponieważ pozwala unikać nie tylko strat materialnych, lecz także nieprzeliczalnych na pieniądze ludzkich tragedii. Dlatego stawiamy na prewencję, a jej elementem jest przygotowany przez nas poradnik. Ma służyć zwiększaniu bezpieczeństwa w obiektach użyteczności publicznej i w przemyśle – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

POBIERZ PORADNIK

Poradnik podpowiada, jak należy przeprowadzać kontrole bezpieczeństwa oraz w jaki sposób dbać o utrzymanie we właściwym stanie instalacji elektrycznych i odgromowych oraz maszyn i urządzeń. Wszystko po to, by uniknąć zagrożenia pożarowego. Opracowane materiały zawierają również informacje na temat sygnalizacji przeciwpożarowej, sprzętu gaśniczego oraz tak praktycznych kwestii, jak np. bezpieczne ładowanie akumulatorów do wózków widłowych.

Minimalizowanie ryzyka pożarowego

Poradnik dostarcza fachową wiedzę na temat konstrukcji i planowania obiektów w sposób, który utrudni rozprzestrzenianie się ewentualnego pożaru. Materiał obejmuje również przepisy i standardy w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego.

– Zaletą poradnika są praktyczne informacje. Oparliśmy się na własnych doświadczeniach związanych z likwidacją szkód i prowadzonymi przez nas audytami bezpieczeństwa. Dzielimy się zdobywaną latami wiedzą, jak minimalizować ryzyko pożarów i ograniczać ich rozmiary, jeśli się pojawią – podkreśla Rzecznik Klienta TUW PZUW Ryszard Roszak.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Warto przypomnieć, że bezpłatne audyty bezpieczeństwa, które są prowadzone przez TUW PZUW u ubezpieczonych i zainteresowanych ubezpieczeniem, polegają na analizie potencjalnych problemów i zagrożeń. Specjaliści od inżynieryjnej oceny ryzyka wskazują słabe punkty oraz doradzają, co, jak i gdzie naprawić.

– To nasza inwestycja w bezpieczeństwo. Poradnik jest konsekwencją tych działań i ich uzupełnieniem – dodaje prezes Rafał Kiliński.

Źródło: TUW PZUW