firma

MetLife wprowadza innowacyjne ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw. „MetLife Każdy Ważny” to alternatywa dla klasycznego ubezpieczenia grupowego – zapewnia indywidualną, spersonalizowaną ochronę życia i zdrowia zarówno pracodawcy, jak i pracownikom oraz członkom ich rodzin.

 „MetLife Każdy Ważny”

Nowe ubezpieczenie „MetLife Każdy Ważny” to unikalne rozwiązanie na polskim rynku, które łączy w sobie prostotę ubezpieczenia grupowego z elastycznością ubezpieczenia indywidualnego. Produkt skierowany jest do firm zatrudniających kilka lub kilkanaście osób, ale mogą skorzystać z niego również większe przedsiębiorstwa. Mogą do niego przystąpić właściciele, pracownicy, członkowie ich rodzin lub inne wskazane osoby. Ubezpieczenie jest tak skonstruowane, aby każdy mógł wybrać dla siebie lub swoich bliskich dokładnie taką ochronę, jakiej najbardziej potrzebuje.

Ok. 80 proc. pracowników oczekuje indywidualnego traktowania przez pracodawcę, uwzględniającego różnorodność potrzeb

Dzięki badaniu, które MetLife przeprowadziło wśród pracowników małych firm w Polsce, wiemy, że ubezpieczenie jest ważnym benefitem, a ok. 80 proc. pracowników oczekuje indywidualnego traktowania przez pracodawcę, uwzględniającego różnorodność potrzeb – mówi Bożena Trzaska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Ochronnych w MetLife.

Ubezpieczenie na życie, które można rozszerzyć aż o 9 zróżnicowanych opcji dodatkowych

Podstawą „MetLife Każdy Ważny” jest terminowe ubezpieczenie na życie, które można rozszerzyć aż o 9 zróżnicowanych opcji dodatkowych i otrzymać wsparcie finansowe w przypadku m. in. zdiagnozowania nowotworu lub innej poważnej choroby, pobytu w szpitalu, trwałego inwalidztwa, niezdolności do pracy, czy konieczności leczenia dziecka. Nowością jest możliwość ubezpieczenia z tytułu uszkodzenia ciała wskutek wypadku.

Produkt zapewnia indywidualne podejście, dzięki elastyczności w doborze dodatkowych świadczeń wynikających z sytuacji życiowej lub oczekiwań pracowników

Dla pracodawcy ważne jest, aby w ramach ubezpieczenia mieć możliwość jak najlepszego dopasowania zakresu i wysokości ochrony do potrzeb swoich pracowników. W typowym ubezpieczeniu grupowym wszyscy pracownicy otrzymują taki sam pakiet i zakres ubezpieczenia. Nasz produkt zapewnia indywidualne podejście, dzięki elastyczności w doborze dodatkowych świadczeń wynikających z sytuacji życiowej lub oczekiwań pracowników. Klienci spośród różnych opcji będą mogli skorzystać także z ochrony z tytułu uszkodzenia ciała wskutek wypadku. To nasze nowe ryzyko ubezpieczeniowe i ważny element oferty. Jesteśmy przygotowani na częste wypłaty świadczeń za przeróżne uszkodzenia ciała, m.in. złamania, skręcenia, zwichnięcia, uszkodzenia tkanek miękkich, rany zaopatrzone chirurgicznie, oparzenia i odmrożenia, leczenie endoskopowe lub zachowawcze – dodaje Bożena Trzaska.

„MetLife Każdy Ważny” zapewnia również dostęp do bezpłatnych usług assistance

Assistance to min.: pomoc w walce z nowotworem, po wypadku, w chorobie lub rehabilitacji, czy wsparcie w organizacji pogrzebu. Dodatkową korzyścią dla osób objętych ubezpieczeniem jest bonus w postaci możliwości bezpłatnych telefonicznych konsultacji medycznych e-lekarz 24 lub dostęp do platformy internetowej ze zniżkami na zakupy w sklepach stacjonarnych i online. Ponadto każdy z pracodawców otrzymuje dostęp do pakietu assistance w zakresie bezpłatnych usług prawnych.

Informacja prasowa: www.metlife.pl