Tajlandia to kraj, który zachwyca swoją różnorodnością i od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Jednak zanim wybierzemy się w swoją podróż marzeń, warto poznać kilka przydatnych informacji, które ułatwią nam urlop.
Wyjazd do Tajlandii – formalności
Planując podróż do Tajlandii, warto odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, by nasz paszport był ważny co najmniej przez kolejne sześć miesięcy od daty planowanego wyjazdu. Aktualnie obywatele Polski mogą wjechać do Tajlandii na okres do 30 dni bez wizy. Jeśli jednak planujemy dłuższy pobyt, skonsultujmy się z ambasadą Tajlandii w Polsce.
Językiem oficjalnym w Tajlandii jest tajski, ale w miejscach turystycznych często można porozumieć się po angielsku. Przygotujmy się również na to, że nie wszędzie można korzystać z kart płatniczych, dlatego powinniśmy mieć przy sobie trochę gotówki – zwłaszcza na lokalnych rynkach czy miejscowych restauracjach.
Bezpieczeństwo i opieka zdrowotna w Tajlandii
Chociaż Tajlandia jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów, warto przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Unikajmy, zatem ostentacyjnego pokazywania wartościowych przedmiotów, a w nocy nie zapuszczajmy się w podejrzane miejsca. Warto zdawać obie sprawę z tego, że Tajlandia posiada rozwinięty system opieki zdrowotnej. Turyści mają dostęp do prywatnych klinik, które oferują wysokiej jakości usługi. Z pewnością powinniśmy też rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego, które będzie przydatne w związku z nagłym zachorowaniem czy nieszczęśliwym wypadkiem. Przed wyjazdem do Tajlandii zaleca się także konsultację z lekarzem w kwestii ewentualnych szczepień.
Ubezpieczenie podróżne do Tajlandii
Niewątpliwie ubezpieczenie podróżne na wyjazd do Tajlandii stanowi nie tylko formalność, ale także ważny element – dobrze dobrany produkt zapewni nam spokojny i bezpieczny pobyt w tym urokliwym kraju. Dlatego wybierając ubezpieczenie powinniśmy uwzględnić takie parametry jak:
- Koszty leczenia (również COVID-19), w tym hospitalizację oraz zakup lekarstw, z sumą ubezpieczenia co najmniej 600 000 zł,
- Usługi assistance, które zapewniają min. transport medyczny do Polski , wizytę lekarza lub zakwaterowanie na czas rekonwalescencji,
- OC w życiu prywatnym, które zabezpiecza przed sytuacjami, w których wyrządzimy szkodę innym osobom w trakcie podróży,
- Ubezpieczenie bagażu , uwzględniające m.in. wydatki poniesione w związku z opóźnieniem dostarczenia bagażu oraz opóźnieniem lub odwołaniem lotu rejsowego.
Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę ubezpieczeniową, sprawdźmy szczegółowo jej zakres oraz warunki. Upewnijmy się, że obejmuje ona wszystkie istotne aspekty podróży, a także zwróćmy uwagę na wyłączenia ochrony. Po zakupie pamiętajmy, żeby zapisać numer polisy i numery kontaktowe do Infolinii ubezpieczyciela. Miejmy je zawsze przy sobie, możemy także zrobić zdjęcie polisy.
Źródło: WARTA