Z analiz wynika, że coraz więcej osób decyduje się na zakup ubezpieczenia nieruchomości. Zazwyczaj chcemy w ten sposób zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych zdarzeń, katastrof naturalnych czy budowlanych. Jednak często nie wiemy o tym, że wraz z ubezpieczeniem domu możemy nabyć przydatne usługi, które mogą okazać się niezwykle pomocne w codziennych sytuacjach.

Home Assistance – szybka pomoc fachowca

Na szczęście poważne katastrofy przydarzają się stosunkowo rzadko. W przeciwieństwie do domowych awarii, które są częste i dla wielu z nas potrafią być bardzo kłopotliwe.  Niedziałająca pralka, pęknięta rura czy zepsute oświetlenie mogą naprawdę uprzykrzyć życie. Tym bardziej, że znaleźć odpowiedniego fachowca jest ciężko. Jeżeli nie znamy już kogoś sprawdzonego, to jesteśmy zdani na przypadkową pomoc, która może okazać się nie tylko nieskuteczna, ale też kosztowna. Dlatego w tej sytuacji warto wiedzieć, że pomoc można uzyskać w ramach swojego ubezpieczenia mieszkania i opcji jaką daje domowy assistance.

Ubezpieczyciele w ramach podstawowego zakresu ochrony polisy mieszkaniowej często oferują swoim klientom pomoc fachowca, takiego jak elektryk, hydraulik czy technik urządzeń grzewczych. Taką propozycję ma również w swoje ofercie Grupa Europa, która dodatkowo umożliwia swoim klientom zakup dodatkowej opcji ubezpieczenia – Fachowiec od zaraz, która zapewnia profesjonalną pomoc w wielu przypadkach. W zakresie rocznej polisy jest kilkukrotna pomoc specjalistów. A Centrum Alarmowe skupia fachowców w wielu dziedzinach i dostępne jest 24 godziny na dobę, przez cały rok.

OC życiu prywatnym – ochrona przed konsekwencjami zniszczeń

Wartościowym rozszerzeniem ochrony może być też ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Opcja ta zapewnia finansową pomoc w razie nieumyślnych szkód, które spowoduje ubezpieczony lub jego bliscy. Najczęściej tego typu ochrona przydaje się, gdy zalejemy sąsiada. Jednak OC w życiu prywatnym będzie także pomocne, jeśli spowodujemy wypadek z udziałem pieszego np. podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Ubezpieczenie zadziała również w sytuacji, w której przyczynimy się do czyjejś szkody w wyniku rekreacyjnego uprawiania sportu lub gdy nieumyślną szkodę wyrządzą nasze dzieci. O tym dodatku do ubezpieczenia mieszkania powinni pomyśleć także posiadacze zwierząt, gdyż OC w życiu prywatnym obejmuje również szkody wyrządzone przez te domowe stworzenia innym osobom.

Asysta prawna w razie sporów

Cenną opcją może okazać się także asysta prawna, która umożliwia ubezpieczonemu skorzystanie ze wsparcia prawników. Zakres udzielanej pomocy obejmuje między innymi sprawy związane z umowami dotyczącymi nieruchomości, sporami z sąsiadami, ale także prawem administracyjnym czy ubezpieczeniami społecznymi. Co ważne często też w przypadku ubezpieczenia dla wynajmujących czy lokatorów opcja ta może być rozszerzona o spory związane z najmem.

Jak widać w ramach ubezpieczenia mieszkania, można również zadbać o pomoc w wielu nagłych sytuacjach, które mogą nam się zdarzyć praktycznie codziennie. Dlatego przy zakupie polisy mieszkaniowej warto dopytać swojego agenta ubezpieczeniowego o możliwy dodatkowy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.

fot. Christmas tree fires can turn devastating and deadly within seconds / YouTube