Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas jego pobytu w szkole, w domu lub w trakcie zabawy? Pamiętaj, że możesz ochronić najmłodszych domowników przed skutkami zdarzeń powstałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku dzięki dobremu ubezpieczeniu. Polisa NNW dla dzieci nie tylko zwrot kosztów leczenia, ale też i rehabilitacji oraz pomocy psychologicznej.

Jak uchronić dziecko przed wypadkiem?

Już w wraz z pojawieniem się dziecka na świecie w każdym z rodziców narasta niepokój związany z jego bezpieczeństwem. Początkowo dbamy przede wszystkim o to, by nasza pociecha była najedzona i nie złapała żadnej infekcji. Z czasem cieszymy się z każdych postępów a także inwestujemy w jej rozwój i edukację. Często myślimy też o przyszłości i staramy się przewiedzieć niespodziewane. Ale przecież nawet mimo naszych ogromnych chęci nie da się zapobiec wszystkim nieszczęśliwym wypadkom.

Doświadczenie pokazuje, że niestety do większości wypadków dochodzi w domu. Wynika to z tego, że dzieci już od najmłodszych lat są niezwykle ciekawe otaczającego ich świata. Wspinanie się na meble czy parapety to tylko niektóre czynności, które mogą doprowadzić do nieszczęścia.  Nie mówiąc już o dużo gorszych wypadkach takich jak porażenie prądem.

Czy możemy w jakiś sposób uchronić dziecko przed wypadkiem? W pierwszym kroku powinniśmy zabezpieczyć wszystkie miejsca, które mogą spowodować nieszczęśliwy wypadek. Pamiętając o tym, że wiek dziecka nie ma czasem dużego znaczenia, bowiem nawet starsze dzieci mogą ulec wypadkowi. Tym bardziej, że ostatnie miesiące pokazały na nam, że dzieci ograniczone do czterech ścian mogą mieć nieograniczoną wyobraźnię, dlatego warto przede wszystkim:

  • zabezpieczyć gniazdka przed ewentualnym porażeniem (szczególnie w przypadku młodszych dzieci),
  • schować przewody elektryczne, kable,
  • zastosować specjalne nakładki na narożniki mebli,
  • zamknąć okna w mieszkaniu (ewentualnie delikatnie je uchylić),
  • dokładnie schować lekarstwa i ostre przedmioty.

Jednak jak już wyżej wspominaliśmy wszystkiego nie da się przewidzieć, tym bardziej, że wyobraźnia naszych pociech czasami nas zaskakuje. Z tego powodu warto odpowiednio wcześnie zadbać o ubezpieczenie NNW dziecka.

Ubezpieczenie dziecka – jak wybrać?

O ubezpieczeniu dziecka często przypominamy sobie dopiero wówczas, gdy pójdzie do szkoły. Tym bardziej, że zazwyczaj na początku września w placówkach edukacyjnych zbierane są składki za ubezpieczenie szkolne. Ale jaki jest zakres takiego ubezpieczenia? Czy nasze dziecko jest objęte ochroną również poza zajęciami w szkole? W domu, na podwórku, na wyjeździe? Przed decyzją związaną z opłatą składki za polisę oferowaną w szkole warto to sprawdzić. Pamiętając o tym, że na rynku ubezpieczeń możemy również samodzielnie poszukać ubezpieczenia dla dziecka. Szczególnie teraz, gdy spędza dużo czasu w domu, podczas zdalnej nauki, a aura za oknem sprzyja szaleństwom na śniegu.

Jednym z ubezpieczycieli, który oferuje kompleksowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży jest Compensa. Ubezpieczyciel w ramach polisy zapewnia pokrycie kosztów leczenia po ewentualnym wypadku. A jak wiadomo w razie takich sytuacji wydatki wzrastają. Wizyty u lekarzy, zabiegi, zakup leków, koszty rehabilitacji mogą znacznie obciążać nasz budżet. Ubezpieczenie NNW szkolne może być wówczas dla nas dużym wsparciem i z pewnością skróci dziecku drogę powrotną do sprawności i dalszej zabawy.

Warto również zwrócić uwagę na to, że z zakupem ubezpieczenia NNW nie musimy czekać do pierwszego dnia w szkole,

NNW dla dziecka – zakres ubezpieczenia

Wspomniany wcześniej produkt Compensy zapewnia całodobową ochronę począwszy od narodzin dziecka aż do jego 20 roku życia. Dodając do tego szeroki zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela zapewniamy swojemu dziecku kompleksową ochronę w razie jakiś nieprzewidzianych wrażeń. Z ubezpieczeniem NNW dla dziecka możemy liczyć między innymi na:

  • zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku (zakup leków wskazany przez lekarza, wizyty lekarskie, zlecone badania),
  • zwrot kosztów rehabilitacji,
  • zwrot kosztów pomocy psychologicznej dla dziecka po nieszczęśliwym wypadku,
  • świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku (% sumy ubezpieczenia za każdy % trwałego uszczerbku na zdrowiu),
  • jednorazowe świadczenie z tytułu pogryzienia przez psa, kota, użądlenia czy ukąszenia.

Co ważne polisę możemy kupić bez wychodzenia w z domu np. u swojego agenta ubezpieczeniowego lub poprzez stronę ubezpieczyciela.

Źródło: Compensa TU S.A. VIG