pożar

Własne mieszkanie lub dom zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i stanowi jedną z największych życiowych inwestycji. Jednak czasami w wyniku różnych zdarzeń losowych może dojść do zniszczenia lub utraty naszego mienia. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio je chronić. Jak to zrobić? Wybierając solidną polisę, która zagwarantuje szeroką ochronę ubezpieczeniową.

Gdzie ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Chyba każdy z nas stojąc przed koniecznością ubezpieczenia domu lub mieszkania zastanawia się gdzie kupić najlepszą polisę. Jak wiadomo firm i ofert jest bardzo dużo, dodatkowo często różnią się one między sobą zakresem ochrony. Dlatego radzimy, by przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizować dostępne na rynku ubezpieczeń produkty. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając odpowiednie dla nas ubezpieczenie nieruchomości?

Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że ubezpieczyciel, z którym chcemy podpisać umowę jest sprawdzony i godny zaufania. Dodatkowym atutem powinno być to jak długo zakład ubezpieczeń działa na rynku i czy jego dotychczasowi klienci są zadowoleni z obsługi. Przykładowo firma UNIQA działa w Polsce już niemal od trzydziestu lat i od lat jest liderem w ochronie majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańców. I to właśnie takie zakłady ubezpieczeń powinny wzbudzać nasze zaufanie.

Szeroka oferta ułatwia dopasowanie ubezpieczenia

Na co jeszcze zwrócić uwagę decydując się na ubezpieczenie domu lub mieszkania? Warto szukać tam, gdzie oferta ubezpieczeniowa jest szeroka. Znacznie ułatwia to dopasowanie polisy do naszych indywidualnych potrzeb. Przykładowo UNIQA przy ubezpieczeniu nieruchomości umożliwia swoim klientom skorzystanie z jednego z trzech pakietów. Każdy z nich oznacza inny zakres ochrony. Dlatego zawsze warto się zastanowić nad tym, które ubezpieczenie będzie dla nas najlepsze. Pomaga w tym analiza naszych oczekiwań związanych z polisą. I jeśli nasz dom stoi nad rzeką, pomyślmy o ochronie przed powodzią, jeśli w pobliżu lotniska – od upadku statku powietrznego. Niestety wielu zdarzeń nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, z tego powodu też należy zdecydować się na wsparcie, które w największym stopniu pozwoli nam na pokrycie strat finansowych.

W jaki sposób kupić polisę?

Jak już wcześniej wspominaliśmy decydując się na zakup ubezpieczenia domu lub mieszkania powinniśmy przeanalizować swoje oczekiwania i potrzeby związane z ochroną ubezpieczyciela. A szczegółowe zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia to najważniejsza rzecz, jaką należy zrobić przed podpisaniem umowy. Wówczas w razie szkody nic nas nie zaskoczy.

W jaki sposób kupić polisę? Obecnie ubezpieczenie domu lub mieszkania można nabyć u swojego agenta ubezpieczeniowego lub w placówce ubezpieczyciela, zarówno w sposób tradycyjny jak i online. I to od nas zależy, którą opcję kontaktu wybierzemy.

Źródło: UNIQA