Wyjazd do USA z pewnością wiąże się ze sporymi wydatkami – drogie są nie tylko bilety, ale także noclegi. Jednak szukając sposobów na obniżenie ostatecznych kosztów nie warto rezygnować z ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego tego typu ochrona jest tak ważna? 

Wyjazd do USA – czy ubezpieczenie jest potrzebne? 

To, by właściwie zadbać o ubezpieczenie na wyjazd do USA jest niezwykle istotne z dwóch powodów. Przede wszystkim, podczas takiej zagranicznej podróży nie chroni nas karta EKUZ. Nawet wówczas, gdy planujemy wyjazd do jednego z europejskich krajów opieranie ochrony swojego zdrowia jedynie na tym dokumencie nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętajmy, bowiem, że rozwiązanie to zapewnia nam podstawową formę pomocy w przypadku problemów zdrowotnych. Druga istota kwestia to wysokie koszty leczenia w USA – rachunek za opiekę zdrowotną w tym kraju może wynieść kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy dolarów. Z tego powodu ubezpieczenie kosztów leczenia powinno opiewać na jak najwyższą sumę. Przykładowo Allianz w ramach ubezpieczenia turystycznego Globtrotter, oferowanego przez biura podróży, pokrywa koszty leczenia nawet do 1 500 000 zł. W nowym ubezpieczeniu Moja Podróż, dostępnym u agentów oraz na stronie www.allianz.pl, w wariancie Max, limit kosztów leczenia to nawet 5 000 000 zł. Dodatkowo nie ma limitu na transport ubezpieczonego.

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne do USA jest ważne? 

Dlaczego wybierając się w podróż do USA nie powinniśmy zapominać o odpowiednim ubezpieczeniu? Poniższe przykłady mogą zobrazować, jak kosztowny może być brak ubezpieczenia w Stanach Zjednoczonych. I tak: 

  • Za badanie krwi możemy zapłać średnio ok. 800 dolarów, a za wykonanie badania rentgenowskiego od 100 do nawet 1000 dolarów. 
  • W przypadku operacji, za samo znieczulenie zapłacimy od 500 do 3500 dolarów. 
  • Pomoc medyczna przy złamanej ręce lub nodze to koszt do 2500 dolarów, natomiast przy skręconej kostce możemy zapłacić od 500 do 2500 dolarów. Natomiast złamany nos może wiązać się z wydatkiem od 500 do 8000 dolarów. 
  • Za wizytę u dentysty i założenie plomby zapłacimy 1000-1500 dolarów. 
  • Tracheotomia kosztować może od 10 000 dolarów nawet do 150 000 dolarów. 

Jak widać, ubezpieczenie na wyjazd do USA to absolutna konieczność. Co istotne, gdybyśmy musieli skorzystać z pomocy ambulansu zapłacimy kolejny rachunek, który wyniesie od 400 do 1200 dolarów. Dlatego w przypadku wybrania tej destynacji ubezpieczenie zagraniczne powinno stanowić dla nas obowiązkowy punkt podczas organizowania takiego wyjazdu. 

Jakie ubezpieczenie do USA wybrać? 

Wybierając się w zagraniczną podróż warto zastanowić się, które elementy ubezpieczenia mogą nam być niezbędne. Przede wszystkim należy pamiętać o tzw. ubezpieczeniu zdrowotnym na czas wyjazdu do USA, czyli ubezpieczeniu kosztów leczenia wraz z Assistance. Jak wspominaliśmy wcześniej warto zadbać o jak najwyższe sumy ubezpieczenia. Jednak nie jest to jedyny element dobrego ubezpieczenia turystycznego. Kolejnym elementem jest ubezpieczenie OC. Tego typu ochrona pokryje koszty odszkodowania dla osoby trzeciej, jeśli podczas wyjazdu wyrządzimy jej szkodę, np. zarysujemy samochód. Ubezpieczenie w podróży zagranicznej powinniśmy rozszerzyć także ubezpieczenie od NNW, które może być dla nas cennym wsparciem w razie nieszczęśliwego wypadku. 

Źródło: Allianz