uniform dla agenta

Po zmianach w Komendzie Głównej Policji i wprowadzeniu nowych mundurów galowych dla policjantów przyszedł czas na agentów ubezpieczeniowych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w porozumieniu z rządem doszły do wniosku, że praca agenta jest bardzo ważna i pożyteczna społecznie. W związku z tym każdy agent ubezpieczeniowy od 1 lipca będzie musiał pracować w specjalnym „ubezpieczeniowym uniformie”.

 

Branża stawia na elegancję

Nowy obowiązkowy wzór stroju dla agenta ma być elegancki, a zarazem funkcjonalny. Kolor koszuli będzie granatowy, a spodnie i spódnice będą koloru czarnego i wykończone srebrnymi obszyciami i lamówkami. Oprócz tego na kieszeni koszuli po lewej stronie pojawi się naszywka AU (Agent Ubezpieczeniowy) oraz naszywka z imieniem i nazwiskiem konkretnego agenta.

Jak mówi przedstawiciel rządu Ryszard Guzik:
„Branża ubezpieczeniowa cały czas się zmienia, a do tej pory nie uregulowano prawnie jak dokładnie ma wyglądać agent ubezpieczeniowy. Teraz ma się to zmienić, a samo umundurowanie ma sprawić, że praca w ubezpieczeniach będzie na równi postrzegana z innymi służbami jak np. kontrolerzy biletów, ochroniarze w marketach itd.”

Ogólnopolskie mierzenie

Przetarg na mundury dla agentów wygrała firma Uniformfake z Katowic, która posiada duże doświadczenie w szyciu mundurów i uniformów dla wielu branż. Z informacji technicznych dowiadujemy się, że spodnie będą wykonane z najwyższej jakości bawełny oraz fluorocarbonu, który jest nieprzemakalny, odporny na zabrudzenia i charakteryzuje się wygodą i miękkością w dotyku.
Koszula natomiast wykonana będzie wysokiej jakości materiału i membran, które zapewniają ochronę przed deszczem i wiatrem. Taki materiał sprawdzi się również doskonale w biurach, które nie posiadają klimatyzacji. Producenci zapewniają, że koszula będzie „oddychająca” w każdych warunkach.

Jak dowiedzieliśmy się od firmy Uniformfake od 15 kwietnia w trasę wyruszą przedstawiciele firmy, którzy odwiedzą wszystkie największe biura w Polsce w celu zmierzenia wszystkich agentów. Dla agentów z mniejszych biur, multiagencji organizowane będą specjalne zjazdy w miastach wojewódzkich.

Przedstawiciele Towarzystw Ubezpieczeniowych na dniach będą informować agentów o akcji „Mierzymy Agentów”. W mailach pojawi się informacja, że uniformy będą dostępne w rozmiarach S-XXL. Agenci, którzy „nie zmieszczą się” w dany rozmiar będą musieli po prostu zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub wykonać mundurek na swój koszt.
Dostaliśmy już zapytania na temat nowych zmian i z uśmiechem na ustach możemy potwierdzić to, że agenci w mundurach wyglądaliby uroczo, a powyższa informacja jest tylko i aż primaaprilisowym żartem.