czarny kot

W piątek 13 pech czai się na każdym kroku. Ci, którzy posiadają ubezpieczenie NNW mogą spać spokojnie ponieważ polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Sprawdźcie dlaczego dziś warto uważać na czarne koty i inne przesądy. Wybraliśmy dla Was ciekawe nagrania z wypadków, które mogą przydarzyć się na co dzień (a już na pewno dziś).

Dlaczego piątek 13 jest pechowy?

Pechowość tego dnia przypisuje się 13 października 1307 roku. Wtedy wówczas aresztowano Templariuszy, którzy kłamliwie zostali oskarżeni przez króla Francji, Filipa IV m.in o herezję. Oskarżenia były tylko pretekstem ponieważ okazało się, że król był u Templariuszy bardzo zadłużony. Na stosie mistrz zakonu, Jacuse do Molay rzucił tego dnia klątwę na Filipa IV i papieża Klemensa V. Obaj po upływie roku już nie żyli. Przez następne stulecia nikt nie myślał o pechowości tej daty. Do świadomości ludzi piątek 13 i związanyz nim pech i wypadki powrócił dopiero na początku XX wieku.

Ludzie sami szukają pecha

Mówi się, że „wypadki chodzą po ludziach”. Niektórzy jednak sami proszą się o guza i chcą jeszcze na tym zarobić. Jakiś czas temu pisaliśmy o przypadkach ludzi, którzy narażając swoje życie i zdrowie chcieli wyłudzić odszkodowanie za wypadek. Na szczęście wielu z nich zrobiło to nieudolnie, a firmy ubezpieczeniowe z pewnością się nie nabrały.

Pechowa winda

Czy w piątek 13 warto jechać windą na 13 piętro? Ta matka z dzieckiem z pewnością nie będą tego dnia miło wspominać. Czy takie zdarzenie to nieszczęśliwy wypadek czy rażące niedbalstwo? Jesteśmy ciekawi interpretacji TU.

Nowinki techniczne

Segwaye, elektryczne hulajnogi i deskorolki to urządzenia, które pomagają nam się przemieszczać w przestrzeni miejskiej, ale również mogą być przyczyną groźnych kontuzji. Zwłaszcza, gdy uczymy się korzystać z tych urządzeń pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie.

Pamiątka z wakacji

Przedłużasz swoje wakacje? Unikaj dzisiaj pływania na motorówce, bo może się to skończyć tak na załączonym obrazku

Co może przynieść szczęście?

Na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Ci, którzy jeszcze nie posiadają polisy NNW pozostaje dziś tylko spotkanie z kominiarzem. Gdy zobaczymy kominiarza, należy złapać się szybko za guzik i wypowiedzieć życzenie. Pechowcy mogą również zaśpiewać tę piosenkę:

źródło: youtube.pl