2 października InterRisk wystartował z jesienną kampanią sprzedażową ubezpieczeń dla rolników. Dużym atutem aktualnej oferty ubezpieczyciela jest ustalenie wysokości szkody w oparciu o sumę ubezpieczenia przyjętą przy zawieraniu umowy.
Jesienna kampania sprzedażowa
InterRisk rozpoczął nową kampanię sprzedażową ubezpieczeń dla rolników na sezon jesienny 2023. Akcja, która wystartowała 2 października potrwa do 30 listopada. W nowej ofercie ubezpieczyciela rolnicy mogą znaleźć wiele ciekawych i elastycznych rozwiązań. Jednak niewątpliwym atutem ubezpieczenia upraw w InterRisk jest ustalenie wysokości szkody w oparciu o sumę ubezpieczenia przyjętą przy zawieraniu umowy.
– Tegoroczna oferta ubezpieczeń rolnych InterRisk na sezon jesienny jest bardzo atrakcyjna. To nasza odpowiedź na różne potrzeby klientów. Z pewnością jej mocne strony to elastyczność i kompleksowość. Gwarancją najlepszej ochrony są ubezpieczenia pakietowe, które szczególnie polecamy i zachęcamy do ich wyboru – mówi Marek Dzierla, Kierownik Biura Ubezpieczeń Rolnictwa InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group.
Kompleksowa ochrona upraw
W tym sezonie rolnicy mogą ubezpieczyć rzepak i zboża ozime od takich ryzyk jak: ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, grad, huragan czy deszcz nawalny. Klienci mają także możliwość rozszerzenia zakresu o klauzulę szczególną, która rozszerza ochronę o ryzyko ognia oraz pozwala na wypłatę odszkodowania już przy 8% ubytku w plonie.
Co istotne, rolnik decydując się na ubezpieczenie upraw może ochronić plon główny, tj. część użytkową roślin uprawnych z danego pola, stanowiącą główny kierunek produkcji, w których powstała szkoda.
Ubezpieczenie upraw z dopłatą
Warto dodać, że pomimo tego, że dla części rolników wykupienie polisy upraw rolnych nie jest konieczne to lepiej się zabezpieczyć. Tym bardziej, że w ostatnim czasie pogoda nie zawsze sprzyjała uprawom. Co istotne, rolnik wykupując ubezpieczenie upraw opłaca 35% składki, a pozostałą część pokrywa dopłata budżetu państwa.
Nie zapominajmy też, że obowiązkowe ubezpieczenie upraw rolnych jest wymagane w przypadku, kiedy rolnicy korzystają z dopłat bezpośrednich. W takiej sytuacji obowiązkowe jest wykupienie ubezpieczenie na co najmniej połowę powierzchni upraw rolnych objętych dofinansowaniem. Innym przypadkiem, jest chęć ubiegania się o kredyt. Wówczas to bank bądź placówka finansowa może zobowiązać rolnika do zakupu stosownej polisy.
InterRisk przypomina, że klienci mają do dyspozycji szeroką sieć pośredników, którzy służą wiedzą i wsparciem w wyborze najlepszej ochrony, dzięki czemu będzie ona indywidualnie dostosowana do potrzeb każdego rolnika. Szczególnie, że w ofercie ubezpieczyciela można znaleźć jeszcze takie produkty jak:
- ubezpieczenia rolnicze,
- ubezpieczenie gospodarstwa rolnego,
- ubezpieczenie ciągnika rolniczego.
Źródło: InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group