16 września Allianz rozpoczął nową kampanię w internecie – jej celem jest wzmocnienie rozpoznawalności marki. Ubezpieczyciel wskazuje w niej na swoją kompleksową ofertę ubezpieczeń oraz podkreśla wysoką jakość obsługi i wygodę, jaką dają narzędzia cyfrowe. 

Wzmocnienie rozpoznawalności marki Allianz 

16 września Allianz Polska wystartował z nową kampanią w internecie. Ubezpieczyciel stawia na wysoką jakość obsługi i wygodę, jaką dają narzędzia cyfrowe. W kampanii podkreśla także na swoją kompleksową ofertę ubezpieczeń na życie i majątkowych. 

– Celem kampanii jest wzmocnienie rozpoznawalności naszej marki jako ubezpieczyciela z kompleksową ofertą. Wskazujemy na łatwy kontakt z agentem oraz wysoką jakość i wygodę obsługi online. Dzięki działaniom e-commerce chcemy pozyskać także leady sprzedażowe – mówi Piotr Kochanowski, dyrektor departamentu market management w Allianz Polska. 

Obsługa ubezpieczeń – online i osobiście 

Ubezpieczyciel w swojej kampanii pokazuje konkretne korzyści, jakie niosą ze sobą narzędzia cyfrowe wykorzystywane przy zakupie i obsłudze ubezpieczeń. Jednak podkreśla także, że kontakt osobisty jest równie istotny w ubezpieczeniach, które w dużej mierze opierają się na zaufaniu. 

– Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie trwa długo, a zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Przygotuj się na najlepsze – to przekaz naszej kampanii. Zachęcamy odbiorców, aby ograniczyli poziom ryzyka w swoim życiu. Pokazujemy konkretne korzyści, jakie dają narzędzia cyfrowe przy zakupie i obsłudze ubezpieczeń. Jednocześnie wskazujemy, że kontakt osobisty ma ważne znaczenie w ubezpieczeniach, które oparte są na zaufaniu – dodaje Piotr Kochanowski. 

Nowa kapania marki Allianz 

Z opublikowanych informacji wynika, że regionalna kampania Allianz, prowadzona w 8 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, powstała we współpracy z agencją reklamową TBWA. W Polsce efekty tej współpracy będziemy mogli oglądać od 16 września do końca października 2022 roku.  

Natomiast lokalną adaptację w Polsce wspiera dom mediowy Havas. Jak możemy przeczytać, kampania będzie prowadzona w serwisach VoD, YouTube oraz zostanie oparta na działaniach display, rich media i mediach społecznościowych. 

Źródło: Allianz Polska